Business Analyst - IT Department

Angajator: Mega Image
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Noi suntem Mega la puterea 12.000! Si pentru ca suntem intr-o continua dezvoltare, cautam oameni talentati care isi doresc sa faca parte din Comunitatea Mega, o comunitate bazata pe un mediu de lucru stabil, sustenabil si responsabil social.

    Vino si tu in #ComunitateaMega!

    Cerinte

    Care este profilul pe care îl căutam:

    Studii: Superioare de specialitate;
    Experiență: minim 2 ani în domeniu;
    Orientare către client;
    Abilitați de negociere;
    Abilitați tehnice;
    Management de proces;
    Managementul schimbării;
    Orientare către rezultat.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:

    Stabilirea ordinii si prioritatii proiectelor impreuna cu Product Ownerul;
    Sustinerea discutiilor cu stakeholderii pentru a intelege nevoia de business, analiza cerintelor, luand in calcul procesele existente si modul de lucru actual;
    Propunerea de solutii impreuna cu echipele, furnizorii si COE si identifica avantaje si dezavantaje pentru fiecare dintre acestea, le discuta cu clientul intern si consiliaza in alegerea celei mai potrivite solutii;
    Detalierea cerintelor si crearea design-ului solutiei finale a procesului in sisteme, impreuna cu restul echipelor Agile sub indrumarea Product Owner-ului;
    Evaluarea impreuna cu Product Ownerul costul solutiei si valideaza impreuna cu Business Ownerul dezvoltarea solutiei;
    Asigurarea ca solutiile propuse indeplinesc cerintele initiale ale clientului intern;
    Asigurarea comunicarii catre utilizatori cu privire la noile dezvoltari si transmite ghidul de utilizare pentru solutiile nou create;
    Facilitarea formarii utilizatorilor cheie, privind utilizarea noilor solutii/ aplicatii/ moduri de lucru;
    Asigurarea suportului pentru definirea noilor fluxuri de procese din business, inainte si dupa o schimbare/ implementare, din perspectiva utilizatorului;
    Participarea la intocmirea cererilor de modificare sau de dezvoltare ale sistemelor;
    Acordarea de suport in definirea livrarilor impreuna cu Product Ownerii si echipele Agile.

    Alte informatii

    Beneficiile tale:

    Mod de lucru hibrid și program flexibil;
    Pachet variat de compensații și beneficii;
    Bonus anual prin care îți răsplatim performanța și devotamentul;
    Card de reduceri dedicat achiziționării produselor Marcă Proprie Mega Image;
    Suport financiar pentru evenimente speciale din viața ta;
    Reduceri dedicate iubitorilor de lectură, pasionaților de shopping și celor care își doresc să se mențină “în formă”;
    Posibilitatea de creștere în carieră și mobilitate internă.

    Nu vei face asta singur/ă, ci alaturi de o echipă pasionată de a lucra cu și pentru oameni 😊

    În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.

    #MegaPentruToți

    Te așteptăm în #ComunitateaMega! Aplică pentru acest rol, iar dacă profilul tău se potrivește, te vom invita la un interviu să ne cunoaștem.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Poate alege beneficiile dorite in limita unui buget
    • Program de lucru flexibil
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Fun / Relax Area

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (390)