Tourism Operations Specialist

Angajator: Dertour
Domeniu:
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.05.2024

    DERTOUR aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

    Parte a grupului german REWE, DERTOUR a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

    Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

    DERTOUR Group a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
    Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

    Vor fi contactati doar candidatii selectati.

    Cerinte

    Ce ne dorim noi?

    - Sa cunosti piata de produse turistice si sa ai experienta de minim 1 an in domeniu;
    - Sa ai abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
    - Sa fii o persoana ordonata, organizata si cu sprit de initiativa;
    - Sa fii capabil sa desfasori mai multe proiecte simultan;
    - Sa ai atitudine deschisa, pozitiva si spirit de echipa;
    - Sa ai cunostinte de operare Microsoft Office;
    - Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei face tu?

    - Vei mentine legatura cu agentiile revanzatoare si agentii proprii Dertour pentru informatii sau modificari aduse produselor companiei;
    - Vei cunoaste produsul in detaliu pentru a oferi informatii complete referitoare la servicii, unitatile de cazare, excursiile optionale, etc.;
    - Vei raspunde la tichetele primite si vei urmari solutionarea acestora intr-un timp cat mai scurt;
    - Vei administra si modifica rezervarile atat in sistemul Traviola cat si in Atcom;
    - Vei semnala superiorului cazurile cu incidenta multipla (nerespectarea de catre DMC a tipului de camera din rezervare, transfer/transferuri gresite, asistenta deficitara in tara de destinatie, etc.);
    - Vei mentine legatura cu partenerii locali privind detaliile rezervarii;
    - Vei intocmi diverse rapoarte solicitate de catre manager.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Abonament medical la o clinica privata;
    - Tichete de masa;
    - Tarife preferentiale pentru vacantele achizitionate;
    - Abonament Bookster;
    - Coffee/Tea Corner.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (7)