Demand Planner

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Lactalis Group active.

Vezi toate job-urile Demand Planner active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Lactalis Group
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.08.2024

    Grupul Lactalis este liderul pieței de produse lactate din România. Ne derulam operațiunile prin intermediul unui numar de 8 companii renumite pe piata românească: Albalact, Covalact, Lactate Harghita, Dorna Lactate, Raraul, Lactalis Romania, Lactalis Logistic și Parmalat, administrate prin intermediul unei structuri de conducere consolidată la nivel național. Avem un portofoliu impresionant de mărci și produse locale și internationale, recunoscute, indragite și intrate în obiceiurile de consum din ultimii 50 de ani ale consumatorilor români. În prezent avem un numar de 2200 de angajați, care lucrează în 5 fabrici moderne locate in Alba, Harghita, Covasna, Suceava si Ilfov, precum și în structurile de colectare de lapte, vânzări, depozitare și distribuție, cu acoperire în întreaga țară .

    Cerinte

    ABILITATI CHEIE SI EXPERIENTA:

    Studii universitare
    Minim 3 ani de experienta in FMCG
    Notiuni avansate de analiza matematica
    Experienta pe o pozitie de planificare - reprezinta avantaj
    Foarte bune cunostinte MS Office (Excel, PowerPoint)
    Foarte bune abilitati de comunicare, atitudine pozitiva, gandire analitica, atentie la detalii
    Abilitati de colaborare interfunctionala
    Engleza nivel mediu/avansat

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:

    Organizeaza activitatea de planificarea cererii din cadrul Lactalis Logistic SRL din punct de vedere procese si sisteme, astfel incat sa isi poata desfasura activitatea in conditii optime
    Coordoneaza procesul de forecast colaborativ pe termen scurt, mediu la nivel de SKU, canal de distributie si depozite
    Colaboreaza in vederea validarii forecastului cu departamentele Sales, Trade Marketing, Marketing
    Analizeaza si curata datele istorice de impactul evenimentelor
    Stabileste modele statistice in functie de tiparul cererii
    Gestioneaza procesul de forecast pentru promotii si NPD’s stabilind volumele impreuna cu Sales si Marketing
    Analizeaza si transmite informatii relevante pe forecast pentru a optimiza disponibilitatea produselor
    Urmareste cererea zilnica comparativ cu forecastul
    Propune idei de imbunatatire a activitatii, fluxurilor si proceselor catre managerul ierarhic superior
    Responsabil de calcularea si monitorizarea tuturor indicatorilor de performanta din zona de Demand Planning (Acuratete de forecast si Bias, la toate nivelele de granularitate agreate) si comunicarea lor catre toti stakeholderii interesati
    Monitorizeaza si ia masuri de imbunatatire a indicatorilor de performanta

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Decontarea transportului
    • Zile libere suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (54)