Junior IT Sales

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    Sunteti candidatul potrivit daca:
    - Ați absolvit studii medii sau superioare;
    - Aveți bune abilități de vânzare și prezentare;
    - Dezvoltați cu ușurință relații de suport cu clienții și sunteți confortabil cu apelurile telefonice;
    - Comunicați eficient prin intermediul email-ului;
    - Dețineți abilități bune de planificare și organizare a activităților.

    Constituie un avantaj familiaritatea cu zona IT (termeni, intelegerea procesului, logica solutiilor).

    Și aveți calități personale, cum ar fi:
    - Dorința de a învăța și de a evolua atât profesional, cât și personal;
    - Orientare către identificarea soluțiilor;
    - Abilități de comunicare și spirit de inițiativă;
    - Seriozitate, responsabilitate, implicare, sinceritate.

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faceti?

    În postura de Junior IT Sales veți desfășura următoarele activități:
    - Generarea unui număr semnificativ de lead-uri prin abordări proactive;
    - Identificarea oprtunităților prin intermediul retelei Linkedin ;
    - Prospectarea și cercetarea pieței pe diverse zone geografice pentru a genera și califica noi lead-uri;
    - Contactarea potențialilor clienți din bazele de date existente și viitoare pentru a califica lead-urile;
    - Raportarea activităților și rezultatelor în software-ul companiei pentru o transparență și eficiență maximă (leads, contact, email marketing);
    - Aveți posibilitatea de a participa la întâlniri alături de Reprezentantul de vânzări al companiei, pentru a vă familiariza cu prezentarea și promovarea serviciilor IT și pentru a vă dezvolta.

    Dacă vă alăturați echipei Openvision, veți avea de câștigat!
    - Bonusuri lunare și prime anuale;
    - Oportunitatea de a avansa în funcția de Account Manager, în urma performanțelor obținute în dezvoltarea portofoliului de clienți.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (198)