Economist

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.07.2024

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Absolvent/a de studii economice, specialiazarea financiar – contabilitate
    Cunoasterea programului de contabilitate SCALA prezinta un avantaj, insa nu este un criteriu obligatoriu
    Cunostinte solide de utilizare EXCEL
    Prezinta avantaj (nu este conditie obligatorie) persoanele cu experienta in industria asigurarilor, familiarizate cu termenii si conturile contabile din aceasta industrie

    Responsabilitati

    Verifica, contabilizeaza si intregistreaza extrasele de cont primite de la banci
    Opereaza importuri extrase zilnice de cont de la banci in programele de daune (importurile se fac prin intermediul internet banking sau fisiere primite prin e-mail)
    Opereaza zilnic alocarea platilor in programele de daune atat pentru furnizori cat si alti terti conform cu OP-urile
    Opereaza exporturile in SCALA din programele de daune si le contabilizeaza
    Verifica zilnic corectitudinea operatiilor contabile efectuate
    Verifica si listeaza fisele de cont
    Opereaza alocarea platilor de salarii, contributii si impozite aferente salariilor
    Inregistreaza operatiuni casa – banca
    Opereaza facturile primite de la furnizori si parte din platile efectuate in contabilitate
    Acopera fisierul de plati previzionate si situatia platilor de efectuat zilnic
    Contribuie la pregatirea rapoartelor SAF-T
    Acopera raportarile ANAF aferente TVA facturi externe

    Salariu competitiv si negociabil in functie de experienta profesionala a candidatilor
    Prima de vacanta 50% din valoarea salariului
    Prime de sarbatori 50% din valoarea salariului
    Tichete de masa in valoare de 22 lei /zi lucrata
    Abonament Medical Medlife
    22-26 zile de concediu in functie de vechimea totala in munca pe care o are candidatul
    Dupa primul an de activitate se acorda pensie privata pilonul III
    Dupa 2 ani de activitate se acorda spor de vechime incepand de la 2% si pana la maxim 20%
    Activitatea se va desfasura de la birou Sector 1 Bucuresti

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (9)