Sales Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Sales Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Sibiu
  • Actualizat la: 03.09.2024
    Remote work: Remote

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    Educație formală
    Experiență în vânzări B2B
    Un record dovedit de realizări remarcabile (de exemplu, absolvire cu rezultate bune, realizări similare în sport, arte, competiții, organizații de tineret, poziții de lider în universitate sau echivalent)
    Experiență de lucru solidă
    Abilități excelente de comunicare
    Cunoștințe de bază de PC (Word, Excel, PowerPoint)
    Permis de conducere și experiență
    Cunoștințe de bază de engleză reprezintă un avantaj
    Abilități sociale
    Cunoștințe bune despre modelele și produsele de închiriere a textilelor
    Capacitate de învățare

    Responsabilitati

    Responsabil pentru noi contacte de vânzări și gestionarea procesului de vânzări pe termen lung
    Responsabil pentru rezultatele personale de vânzări și eficiență
    Căutarea activă a clienților și programarea vizitelor de vânzări pentru clienții noi în teritoriul asignat
    Gestionarea întregului proces de vânzare cu obiective personale de vânzări (realizarea prezentărilor, ofertelor, contractelor, măsurătorilor și lansarea de noi clienți)
    Colectarea de informații despre nevoile și solicitările potențialilor/clienților pentru a se pregăti pentru prima întâlnire și, în final, pentru a pregăti o ofertă
    Urmărirea acțiunilor și activităților concurenților și raportarea acestora către managerul de vânzări
    Utilizarea eficientă a CRM pentru a asigura înregistrarea corectă a activităților și a datelor clienților
    Urmărirea clienților nou semnați în primele 12 luni - formarea persoanelor de contact, livrarea primei facturi, asigurarea plății facturii
    Cooperarea cu colegii pentru a împărtăși cunoștințele și cele mai bune practici

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Decontarea transportului
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (77)