Analist financiar/Ofiter credite (Bucuresti, Ploiesti, Craiova)

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Craiova
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 26.06.2024

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul economic;
    - Constituie avantaj experiență în domeniul financiar-bancar (promovarea produselor de creditare, analizarea creditelor si recuperarea creantelor);
    - Cunoștințe pachet MS Office, Excel, Word, ️ PowerPoint, Outlook; (nivel mediu);

    Responsabilitati

    Principalele activităţi şi responsabilităţi: Front Office
    - Promovarea produselor de credit destinate atât persoanelor fizice cât și persoanelorjuridice, având ca scop sprijinirea procesului de vanzări;
    - Contactarea telefonică în vederea consilierii clienților și a potențialilor clienți având că scop vânzarea produselor societății;
    - Înaintează propunerile legate de aprobarea/refuzul produsului de creditare în vederea
    analizei și aprobării;
    - Întocmirea documentației necesare a dosarelor de credit în cazul în care clienții îndeplinesc condițiile de eligibilitate;
    - Asigurarea finalizării procesului de vânzare conform normelor și procedurilor interne;
    - Întocmirea rapoartelor cu privire la activitatea zilnică.

    Principalele activităţi şi responsabilităţi: Back Office
    - Asigurarea serviciilor post vânzare clienților din portofoliu și menținerea unei relații cordiale cu aceștia;
    - Verificarea și monitorizarea în permanentă a încasărilor aferente contractelor de credit aflate în derulare, la scadențele stabilite pentru clienții agenției;
    - Contactarea telefonică în vederea consilierii clienților recomandând produsele adecvate;
    - Procesarea tranzacțiilor cu numerar către clienții societății PF și PJ;
    - Întocmirea, actualizarea și verificarea în permanență (zilnic/ lunar/ periodic) a diverselor rapoarte și situații privind activitatea agenției;

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;
    - Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională în domeniul financiar/ bancar;
    - Oportunitatea de a lucra într-o companie stabilă și cu potențial;
    - Spațiu pentru dezvoltare profesională;
    - Salariu fix motivant si tichete de masă în valoare de 40 lei/ tichet pentru fiecare zi lucrată;

    Beneficii

    • Tichete de masa

    BUCURESTI, Branesti, Popesti Leordeni,

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (41)