Inginer automatist- Aeroport Avram Iancu

Angajator: Job Consult
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 01.07.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Job Consult este o agenție de recrutare la nivel național, cu bazele în Cluj-Napoca. Ofertele de joburi sunt diverse, de la muncitori necalificați pana la poziții în învățământ, ingineri, PM sau directori.

    Cerinte

    -Studii superioare tehnice (electrotehnică, electronică, automatică, mecatronică)
    -Experiență minim 3 ani pe un post tehnic – preferabil sisteme automate sau programare.
    -Cunoștințe despre:Principiile de bază ale programării sistemelor automate (răspuns în timp al sistemelor, metodologii de programare, programare logică).
    -Principiile de bază hardware si interfațare– structura sistemelor, protocoale de comunicație.
    -Cunoștințe generale de funcționare a senzorilor și traductorilor.
    -Familiar cu cel puțin un mediu de programare a PLC-urilor industriale (Schneider, Allen Bradley, Step7, ABB)
    -Cunoștințe bune de tehnică de calcul (sisteme de operare, TCP/IP, structuri și tipuri de date)
    -Cunoștințe avansate de sisteme cu reglaj automat și sisteme cu PLC.
    -Cunoștințe bune de programare a sistemelor automate cu dorința de îmbunătățire și învățare.
    -Cunoștințe de baza despre HMI.
    -Reprezintă un avantaj cunoștințele despre: Mecanică generală, sisteme de benzi transportoare, sisteme de redundanță, ingineria sistemelor industriale
    -Atenție la detaliu, ordonat în gândire
    -Rezistent la stres, capacitatea de lua decizii sub presiune.
    -Disponibil la deplasări.

    Responsabilitati

    -Monitorizează subsistemele și echipamentele din cadrul sistemelor HBS;
    - Monitorizează ascensoarele din terminalele Plecari, Finger, Sosiri și Parcare;
    -Anunță în timpul cel mai scurt dacă observă disfuncționalități la utilajele monitorizate;
    -Participă la testarea modului de comandă și control al sistemelor;
    -Monitorizează cu ceilalți membri ai comisiei traseul parcurs de bagajul de test și consemnează rezultatele în procesul verbal;
    -Realizează mentenanța echipamentelor/instalațiilor/sistemelor și dispozitivelor electrice/electronice/telecomunicații și automatizări de la punctele de lucru ale clienților (conform cerințelor contractuale ale beneficiarului și ale legislației/reglementărilor în vigoare asigurând calitatea lucrărilor specifice), în limita calificărilor de care dispune și a cunoștințelor tehnice generale și intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea șefului punctului de lucru/de echipă/managerului de proiect
    -Execută modificări pe echipamentele/instalațiile/sistemele și dispozitivele electrice/electronice/telecomunicații și automatizări de la punctele de lucru ale clienților;

    8h/zi, posibilitate si de a interveni noaptea ( daca exista incidente)
    Tichete de masa
    Asigurare de viata
    Abonament Regina Maria

    Salariu

    8000 - 12000 RON

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (4)