Beauty Consultant

Angajator: FieldStar
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Cu o experiență de peste 20 ani, Fieldstar este intersecția pentru ceea ce înseamnă retail, FMCG, brand experience, consumer engagement.
    Mecanismele de abordare sunt într-o dinamică zilnică, aşadar fiecare dintre noi este constant informat despre cele mai noi tendinţe din marketing şi managementul unui produs/serviciu.
    Portofoliul nostru depăşeste 40 de clienţi pentru care promovăm peste 100 de branduri internaţionale şi te asigurăm că experiența cumulată în cadrul Fieldstar te va ajuta să te dezvolți spre o carieră de succes în vânzări. Activăm în locaţii premium şi participăm la cele mai exclusiviste evenimente, iar tu vei avea accesul garantat!
    Jobul ideal există chiar aici! Fieldstar va fi compania în care abilitățile tale de comunicare şi persuasiune sunt modelate spre succes.

    Cerinte

    Esti pasionata de produsele din sfera frumusetii si ai un talent nativ in interactiunea cu oamenii? Ai ajuns in locul potrivit! Cautam un Beauty Consultant care sa se alature echipei noastre pentru a oferi consultanta si servicii de inalta calitate clientilor nostri.

    Cerinte:

    • Abilitati bune de comunicare si de relationare cu clientii;
    • Atitudine pozitiva, aspect ingrijit si pasiune pentru skincare.
    • Dorinta de a invata tehnici de vanzare;
    • Experienta relevanta pe un post similar reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    • Vei fi consilierul de infrumusetare, oferind clientilor nostri recomandari personalizate pentru ca ei sa-si aleaga produsele potrivite.
    • Vei urma si transmite corect valorile si povestea brandului si vei avea grija ca standul, abordarea, comunicarea sa fie in linie cu acestea.
    • Vei face mercantizare produselor afisate la raft la intrarea in tura.
    • Vei face rapoarte de activitate (actiuni competitie, poze before/after raft, feedback interactiune cu clientii, raport vanzari).

    • Mediu placut de lucru (Farmacia Tei: Barbu Vacarescu, Biharia, Dristor/ Bebe Tei Liviu Rebreanu, Sun Plaza, Vitan);
    • Plata se face in regim zilier, saptamanal;
    • Programul este: 4 zile/saptamana: Joi-Vineri (14:00-20:00), Sambata-Duminica (12:00-18:00);
    • Bonus trimestrial in functie de vanzari: produse skincare in valore de 100 euro;
    • Training-uri de specialitate.

    Salariu

    1920 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Training-uri

    6600 - 7500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (25)