Expert Contabil - CECCAR

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Mangalia
  • Actualizat la: 29.06.2024

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Pentru unul dintre clientii nostri, un hotel din cadrul statiunii Olimp, suntem in cautarea unui Expert Contabil. Acesta va efectua sarcinile contabile si va ajuta si indruma echipa de contabilitate.

    Candidatul ideal:

    5+ ani de experiență în domeniul contabilității financiare și in fiscalitate;
    Abilități solide în utilizarea MS Office, software-urilor de contabilitate și a instrumentelor de analiză financiară;
    Reprezinta un avantaj experianta in domeniul Horeca;
    Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile;
    Intocmeste si semneaza balanta de verificare si bilantul contabil;
    Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor - in conformitate cu legislatia in vigoare;
    Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
    Efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant;
    Raspunde de buna pregatire profesionala a salariatilor din subordine si propune masuri pentru perfectionarea cunostintelor acestora;
    Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile, punand la dispozitia acestora documentele financiar-contabile necesare si raspunde de corectitudinea datelor si informatiile prezentate catre autoritati.

    Doar candidații eligibili vor fi contactați, în maximum 3 săptămâni. Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,