Inginer Energetician

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    Pentru a indeplini aceste atributii este necesar sa ai:
    • Studii superioare de specialitate absolvite, profil energetic.
    • Minim 1 an experienta pe retele de inalta si medie tensiune .
    • Cunostinte tehnice in domeniul energetic.
    • Cunostinte Microsoft Office.
    • Discernamant in situatii critice.
    • Buna capacitate decizionala.
    • Bune abilitati de invatare.
    • Disponibilitate de a lucra in schimburi.

    Responsabilitati

    Principalele atributii ale rolului sunt:
    • Asigurarea conducerii operative a instalațiilor de inalta si medie tensiune pentru care este autorizat, cu scopul asigurarii continuitatii si calitatii serviciului de distributie energie la parametrii reglementati.
    • Dispunerea deplasarii de echipe operative pe teren pentru control si manevre in retea.
    • Monitorizarea retelei asupra careia are autoritate de conducere operativa.
    • Executarea si inregistrarea lucrarilor care se executa in retea.
    • Remedierea avariilor.
    • Inregistrarea si gestionarea intreruperilor in alimentarea cu energie a consumatorilor.

    Important:
    Postul este locat in Bucuresti.
    Contractul initial este pentru o perioada de 6 luni, timp in care are loc procesul de autorizare interna.
    Dupa 6 luni, exista posibilitatea de a trece pe contract nedeterminat.
    Programul de lucru este in ture: 6 ore tura de zi, 8 ore tura de noapte.

    Alte informatii

    Vei beneficia de:
    • Pachet salarial competitiv.
    • Tichete de masa de 35 de lei/zi lucrata.
    • Prima de Paste si de Craciun.
    • Prima de vacanta.
    • Abonament medical.
    • Oportunitati de dezvoltare profesionala reala.
    • Zile libere pentru diverse evenimente sau ocazii.
    • Zile de concediu suplimentare in functie de vechimea in munca.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,