Contract Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PORR Romania active.

Vezi toate job-urile Contract Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: PORR Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 07.08.2024
    Scurta descriere a companiei

    Cine suntem noi?

    PORR Construct România face parte din grupul internațional PORR cu sediul principal în Viena, Austria. Suntem una dintre cele mai importante companii de construcții din Europa, cu peste 150 de ani de experiență. Principalele noastre domenii de activitate sunt construcțiile de clădiri și proiectele de infrastructură. Seriozitate. Umăr la umăr. Apreciere. Pasiune. Spirit de pionierat. Acestea sunt cele cinci principii ale PORR care ne definesc și ne diferențiază ca echipă.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate (de preferat Drept / Construcții)
    Minimum 2 ani experiență într-o poziție de Manager Contract sau Consilier Juridic în domeniul construcțiilor
    Cunoștințe despre formele contractuale de tip FIDIC, experienţă de 3- 4 ani
    Abilități excelente de comunicare scrisă și orală
    Abilități de planificare, organizare, prezentare
    Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu
    Cunoștințe bune operare PC (Excel, Word, PowerPoint)

    Responsabilitati

    Verificarea respectării condițiilor și termenelor contractuale (FIDIC), pe toată durata derulării contractului dintre companie și client
    Menținerea la zi a documentației contractului și revizuirea periodică, urmărirea drepturilor și obligațiilor contractuale
    Administrarea și gestionarea contractului principal și oferirea de ajutor în administrarea contractelor de subcontractare/ furnizare/prestări servicii
    Redactarea corespondenței către beneficiari, consultanți, subantreprenori, prestatori și/sau furnizori
    Evaluarea problemelor contractuale, pregătirea și redactarea de notificări de revendicare, formularea răspunsurilor la reclamații, după caz
    Informarea în permanență a Managementului de Proiect cu privire la statusul contractelor

    Alte informatii

    Beneficiile tale

    Program flexibil
    Servicii medicale - abonament privat de servicii medicale
    Oferte personalizate - 7card; Bookster; Parteneriate bancare
    PORR Academy - academie internă pentru cursuri de pregătire
    Programe pentru dezvoltarea personală și profesională

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (56)