Inginer mentenanta

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Sibiu
  • Actualizat la: 08.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluții inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este în masura să livreze servicii pe termen lung, asigurându-ți astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clienților noștri și, în același timp, dovedim empatie față de cei pe care îi recrutăm, adăugând întotdeauna o vorbă bună la serviciile ireproșabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, având flexibilitate antreprenorială si know-how–ul necesar, dobândit în anii de experiență ai echipei de recrutare și a specialiștilor în salarizare și administrare.

    Reducem eforturile administrative și de time management în ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare și instruire a angajaților, oferind o gamă de servicii asigurate de personal de înaltă calificare în baza principiului Total Quality Management, astfel încât, raportul calitate – cost, să reprezinte un castig pentru dumneavoastră.

    Suntem specializați în funcție de industrie și răspundem mereu adecvat cerințelor specifice.

    Consultanța specializată și echipa dedicată, cu experiență relevantă pentru fiecare companie și specializată pe industrii, alături de companie de la semnare și pe tot parcursul derulării contractului/proiectului.

    Tratăm cu responsabilitate fiecare solicitare venită din partea fiecărui partener.

    Cerinte

    - utilizarea programelor CAD, MS Office,
    - cunostinte in domeniul electric, mecanic, pneumatic si hidraulic
    - cunostinte referitoare la: programe specifice de mentenanta si mentenanta preventiva, legislatie, servicii clienti
    - implicare in rezolvarea sarcinilor trasate si respectarea dispozitiilor sefilor ierarhici
    - practic, precis, tehnic, responsabil, capacitate organizatorica, spirit de echipa, atentie distributiva, capacitate de analiza si sinteza, capacitate decizionala si operationala, gandire critica, atentie la detalii, etc.

    Responsabilitati

    1. Obiectivul postului: Inginerul de mentenanta (Sef Departament Mentenanta) organizeaza, coordoneaza si supravegheaza activitatile de mentenanta, coordoneaza direct activitatea de functionare, intretinere si reparare a utilajelor din fabrica.

    2. Coordonarea departamentului Mentenanta prin urmatoarele activitati:

    • implementarea unor metode eficiente care sa mentina functionale echipamentele, identificarea defectiunilor si reducerea numarului de defecte prin imbunatatirea mentenantei preventive; implicarea activa in procesele de instalare;
    • coordonarea si supervizarea echipei de mentenanta/reparatii ale echipamentelor si a tuturor activitatilor cu privire la mentenanta, izolarea defectiunilor;
    • planificarea si executarea intretinerilor tehnice, identificarea furnizorilor pentru piesele de schimb si aprovizionarea acestora, incadrarea in bugetul alocat;
    • efectuarea analizelor de ordin tehnic pentru proiectele in desfasurare, efectuarea de calcule, cereri de oferta catre subantreprenori;
    • punerea in practica a masurilor din planul de mentenanta;
    • realizarea si descrierea modului in care se vor executa procedurile de lucru cu diferite echipamente;
    • mentinerea unei evidente a lucrarilor curente;
    • verificarea inventarului de unelte necesare reparatiilor;
    • punerea in practica de masuri de conservare a echipamentelor scoase din uz;
    • identificarea necesarului de materiale pe baza planurilor de execuţie şi solicitarea aprovizionarii lor în timp util pentru finalizarea lucrării la termenul prevăzut;
    • identificarea instalaţiei sau a unei parti din aceasta în care urmează a se lucra şi verificarea separarii acesteia de restul consumatorilor prin întreruperea tensiunii (supervizarea lucrarii);
    • studierea si insusirea precisa a operaţiilor ce urmează să le execute, a fazelor acestora şi supervizarea unei bune utilizari a sculelor, utilajelor, aparatelor, dispozitivelor şi uneltelor pe care le foloseşte impreuna cu echipa de mentenanta pentru îndeplinirea lor in buna stare;
    • asigurarea unei bune întreţineri a echipamentelor şi instalaţiilor din dotarea societăţii în conformitate cu prescripţiile tehnice furnizate de producători şi a normativului de întreţinere elaborat de Departamentul Întreţinere.
    • participarea la interventii accidentale pentru a repune in stare de functionare echipamentele din dotarea societatii asigurandu-se ca prin interventia lui directa sau indirecta starea initiala de functionare a echipamentului nu se modifica in sensul deteriorarii catre un nivel mai accentuat;
    • analizarea activităţilor de mentenanţă a echipamentelor si urmarirearespectarii prevederilor impuse de reglementările tehnice aplicabile (dacă este cazul), asigurarea capabilităţii echipamentului în îndeplinirea funcţiei pentru care este folosit;
    • participarea la toate activitatile de mentenanta planificata conform programului anual de mentenanţă a echipamentelor;
    • respectarea procedurilor interne;
    • efectuarea de inspectii la toate echipamentele din dotarea societatii la intrarea in schimbul de lucru, echipamentele a căror funcţionare este găsită necorespunzătoare sunt izolate şi supuse verificărilor şi reparaţiilor;
    • in caz de avarie, contacteaza telefonic serviciile de permanenta pentru furnizorii de utilitati respectiv pentru echipele de interventie care executa activitati de service la instalatiile de ridicat, comunica cu celelalte departamente deciziile luate privind avariile si ia masuri pentru prevenirea situatiilor care pot genera accidente de munca;
    • mentinerea unui control asupra uneltelor si sculelor utilizate astfel incat in timpul interventiilor pierderea accidentala a acestora sa nu genereze defectiuni la componentele echipamentelor sau situatii periculoase;
    • supervizarea executarii lucrarilor la inaltime;
    • verificarea mentinerii si utilizarii tuturor echipamentelor individuale de protectie ale echipei sale in stare de integritate si curate, precum si folosirea acesteia conform procedurilor firmei;

    Se lucreaza cu masini: de fasonat, poduri rulante, vola,stivuitor, statie beton;

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (91)