Sef Santier Instalatii

Angajator: Metropolitan Residence
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.09.2024

    METROPOLITAN este lider în dezvoltarea proiectelor imobilare din București. Misiunea noastră vizează dezvoltarea unor proiecte inovatoare, folosindu-ne de cele mai înalte cerințe de calitate și, în același timp, suntem atenți și la mediul înconjurător. Construim pentru clienții noștri și, mai mult decât atât, le îmbunătățim calitatea vieții și îi asigurăm de suportul nostru permanent printr-o relație de parteneriat. Dovada succesului nostru constă în miile de familii mulțumite de casele construite de noi. Încă din 2010 am construit mai mult de 3.000 de apartamente. Valoarea totală de piață a proiectelor imobiliare dezvoltate de noi se ridică la 170 milioane de euro.

    Cerinte

    Absolvent al Facultăţii de Constructii Civile / Instalatii cu experiență de cel puțin 3 ani în rolul de șef ︋︉️︎︀︂︆︀​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de șantier;
    Disponibilitate pentru deplasări pe şantierele de care este responsabil;
    Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul constructiilor;
    Cunoştinţe tehnice în domeniu (despre materiale, metode şi instrumente adecvate pentru construcţii);
    Cunostinte PC: Microsoft Office, AutoCAD;
    Abilitatea de a lucra in echipa;
    Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare.

    Responsabilitati

    Coordonează, planifică şi execută activităţile specifice desfăşurate în cadrul proiectelor pentru care este desemnat responsabil; Urmăreşte realizarea construcţiei în ︈︉​︁︄︉​︂︇​︁︄︂conformitate cu prevederile contractului, a proiectelor, a caietelor de sarcini şi a reglementărilor tehnice .
    Întocmeşte şi/sau verifică ataşamente, situaţiile de lucrări, rapoarte de lucru, procese verbale şi orice altă documentaţie cu caracter tehnic;
    Intocmeste si transmite beneficiarului si proiectantului cantitatile suplimentare fata de proiect;
    Coordoneaza si supravegheaza echipele din santier;
    Colaboreaza cu proiectantii si institutiile statului indreptatite sa participe la verificari;
    Propune optimizari de solutii fie in executie, fie in vederea cresterii calitatii lucrarilor / diminuarii costurilor de executie si/sau optimizarii timpilor de executie;
    Comenzi de materiale si buna gestionare a acestora;
    Asigură buna desfăşurare a lucrărilor pe şantier şi respectarea termenelor limită.
    Mentine relatia cu beneficiarul.

    Pachet salarial complex, care recompensează rezultatele și vine în întâmpinarea așteptărilor candidaților
    Posibilitate reala de dezvoltare profesionala;
    Posibilitatea de a participa la proiecte variate;
    Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Otopeni, Chitila,

    Vezi job-uri similare (55)