HR Generalist - perioada determinata 2 ani

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.10.2024
    Remote work: Hybrid

    Grupul SIMTEL este unul dintre jucatorii importanti in energie regenerabila, automatizari industriale și telecomunicatii. Lider in Romania in constructia si mentenanta centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizari, devenind cel mai bun integrator Telekom din Romania in 2016.
    Din 2021, Simtel este o companie romaneasca de inginerie și tehnologie, listata pe piata AeRO a Bursei de Valori Bucuresti si lider de piata in constructia si mentenanța centralelor electrice fotovoltaice.
    Din august 2023, actiunile Simtel au fost incluse in indexul MSCI Frontier Markets Small Cap și MSCI Romania Small index Cap. Grupul Simtel ofera companiilor un ecosistem complet si integrat, incepand cu consultanta, autorizare, constructie, mentenanta, operare, masurare, control si furnizare de energie.
    Curajosi prin inginerie si tehnologie, realizam lucruri unice, exceland in energie regenerabila, telecom, platforme software si roboți autonomi, pentru a aduce solutii inovatoare si durabile, intr-o lume in continua schimbare.
    La SIMTEL credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie, dar si in autenticitate si performanta, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate;
    • Experienta in Resurse Umane (minim 3 ani);
    • Cunostinte foarte bune de legislatia muncii;
    • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
    • Atentie concentrata si distributiva, atentie la detalii;
    • Spirit de initiativa, abilitati de comunicare, capacitate de organizare si prioritizare;
    • Flexibilitate, asumare responsabilitati, onestitate;
    • Persoana proactiva, orientata catre rezultate, atitudine pozitiva;
    • Spirit de echipa si empatie.

    Responsabilitati

    • Activitati de recrutare si selectie pentru pozitii de specialisti si management pentru Simtel si firmele din grup;
    • Activitati de onboarding si integrare noi angajati;
    • Exit interviews/stay interviews;
    • Gestionare pachet de beneficii flexibile pt angajati;
    • Activitati de administrare de personal si payroll;
    • Realizarea si actualizarea rapoartelor necesare managementului;
    • Oferirea de suport in implementarea si derularea procesului de Managementul Performantei;
    • Implicare in alte proiecte HR (training, employer branding, evenimente interne: teambuilding, petreceri de Craciun/copii etc.)
    • Implicarea in definirea si derularea proceselor de HR (proceduri specifice);
    • Mentinerea legaturii cu clientii interni, oferirea de suport si informatii legate de zona de resurse umane, in functie de solicitari.

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Poate alege beneficiile dorite in limita unui buget
    • Zile libere suplimentare
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil

    BUCURESTI, Ilfov,

    7500 - 8500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (58)