Analist Financiar Senior - Bucuresti

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024
    Remote work: Hybrid

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Atenție la detalii și orientare față de cifre și date;
    • Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;
    • Studii superioare economice;
    • Cunoștințe foarte bune de analiză financiară pentru persoane juridice;
    • Capacitate de interpretare a analizelor realizate;
    • Gândire analitică și abilități de prezentare, claritate, concizie;
    • Ai abilități bune de comunicare in limba engleza
    • Cunoștințe MS Office.

    Responsabilitati

    • Cooperare cu Departamentul Comercial în vederea completării dosarului de solicitare;
    • Analiza financiară a solicitărilor de finanțare conform procedurii de analiză financiară;
    • Analiza financiară a clienților pentru monitorizarea periodică;
    • Prezentarea dosarelor analizate spre decizie;
    • Comunicarea și arhivarea deciziilor de finanțare;
    • Întocmirea de raportări periodice privind activitatea profesională desfășurată;
    • Controlul de nivel 1 conform celor stabilite cu auditul intern și arhivarea rezultatelor verificărilor.

    Alte informatii

    Se oferă:
    • Bonus anual: 10% din salariul anual brut pe baza indicatorilor de performanță,
    • Decontare cheltuieli transport,
    • Tichete de masa,
    • Primă cu ocazia zilei de naștere,
    • Prime de Paște și Crăciun,
    • Abonament medical privat,
    • Pensie Privata,
    • Acces Bookster,
    • Acces la programe de training și dezvoltare.

    Program 8:30 – 17:00 (30 min pauza de masa). In primele 3 luni prezenta zilnica, dupa care WFH 50%
    Biroul e in zona Pipera, Bucuresti

    Salariu

    6000 - 7500 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Abonament Bookster
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (106)