Specialist SSM

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Baicoi
  • Actualizat la: 20.09.2024

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    • Experiență de minim 3 ani în domeniul sănătății și securității în muncă;
    • Utilizare foarte bună a PC-ului şi a internetului in limitele postului;
    • Cunoasterea schemei organizatorice a întreprinderii;
    • Cunoasterea legislatiei in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
    • Cunoasterea metodelor de evaluare a riscurilor;
    • Capacitate de comunicare interactivă deosebită;
    • Lucrul cu documentele specifice (legi, hotarari, norme , proceduri etc.);
    • Exprimare concisă şi clară prin utilizarea corectă a terminologiei de specialitate;
    • Capacitatea de organizare eficientă a activităţii şi de respectare a instrucţiunilor
    scrise şi verbale;
    • Cunoaştere foarte bună a conditiilor de lucru si a riscurilor specifice societatii.

    Responsabilitati

    • identificarea pericolelor şi evaluarea riscurilor pentru fiecare componentă a sistemului de
    muncă;
    • elaborarea şi actualizarea planului de prevenire şi protecţie;
    • elaborarea de instrucţiuni proprii pentru completarea şi/sau aplicarea reglementărilor de
    securitate şi sănătate în muncă, ţinând seama de particularităţile activităţilor şi ale întreprinderii, precum şi ale posturilor de lucru;
    • propune atribuţiile şi răspunderile în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, ce revin
    lucrătorilor, corespunzător funcţiilor exercitate;
    • verificarea cunoaşterii şi aplicării de către toţi lucrătorii a măsurilor prevăzute în planul de
    prevenire şi protecţie, precum şi a atribuţiilor şi responsabilităţilor ce le revin în domeniul
    securităţii şi sănătăţii în muncă, stabilite prin fişa postului;
    • întocmirea unui necesar de documentaţii cu caracter tehnic de informare şi instruire a
    lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă.

    Alte informatii

    - Program: luni-vineri (08:00-16:30);
    - Se oferă: salariu motivant + tichete de masa (40 lei/zi lucrata) + asigurare medicala.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Baicoi,

    Aplica fara CV
    Ploiesti, Baicoi,

    Baicoi,

    Vezi job-uri similare (4)