Junior Accountant

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate
    Experienta: 6 luni - 1 an
    Limba engleza - nivel mediu
    Cunostinte de operare PC: procesare text - Word, calcul tabelar - Excel, sisteme informatice de contabilitate SAGA
    Orientare spre invatare
    Abilitati de comunicare si lucru in echipa
    Aptitudinea de a lucra cu documente
    Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
    Spirit analitic, riguros, atentie la detalii.

    Responsabilitati

    Raspunde de toate mijloacele fixe, obiectele de inventar, alte bunuri materiale aflate in dotarea personala;
    Importarea facturilor de vanzare in programul de Contabilitate (Saga)
    Importarea facturilor de achizitie a marfii si de stornare in programul de Contabilitate (Saga)
    lnregistreaza corect si la timp in programul de contabilitate extrase de banca si deconturi de cheltuieli ale salariatilor;
    Inregistrarea incasarilor si a biletelor la ordin
    Intocmirea soldurilor restante
    Intocmirea situatiilor avansurilor
    Vechime clienti
    Situatie vanzari la inceputul fiecarei luni
    Verificarea limitelor de credit interne si externe in corelare cu soldurile acestora
    Informarea colegelor de la departamentul de customer service cu privire la incasarile care nu au putut fi inregistrate
    Asigura furnizarea de rapoarte, situatii, analize financiare sau contabile la solicitarea altor departamente sau a managerului direct;
    Participa la procesul de auditare anuala a situatiilor financiare ale societatii, colaborand cu auditorii interni si externi.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Abonament medical
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    3000 - 4500 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (59)