Îngrijitor/Educator Puericultor - București

Angajator: Job Consult
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Job Consult este o agenție de recrutare la nivel național, cu bazele în Cluj-Napoca. Ofertele de joburi sunt diverse, de la muncitori necalificați pana la poziții în învățământ, ingineri, PM sau directori.

    Cerinte

    -Cunoașterea limbii franceze este esențială și constituie un criteriu important pentru această poziție!
    -Experiență anterioară în îngrijirea și educarea copiilor mici
    -Cunoștințe solide în pedagogie și dezvoltare timpurie a copilului
    -Pasiune pentru lucrul cu copiii și răbdare în interacțiunile zilnice
    -Atitudine pozitivă, responsabilitate și capacitatea de a lucra în echipă

    Responsabilitati

    -Asigurarea îngrijirii zilnice a copiilor, inclusiv igienă, hrănire și supraveghere
    -Planificarea și implementarea activităților educative și recreative adecvate vârstei copiilor
    -Crearea unui mediu sigur și stimulant pentru dezvoltarea fizică, emoțională și socială a copiilor
    -Comunicarea eficientă cu părinții și raportarea progreselor și nevoilor copiilor
    -Respectarea politicilor și procedurilor grădiniței în ceea ce privește îngrijirea și educația copiilor

    Alte informatii

    -Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare
    -Mediu de lucru plăcut și profesionist
    -Oportunități de dezvoltare profesională și perfecționare continuă
    -Posibilitatea de a lucra într-un mediu multicultural și de a contribui la dezvoltarea timpurie a copiilor

    BUCURESTI, Job national