Cluj Napoca,

Technician Mentenanță

This job is no longer active!

View all jobs Evolve today active

View all jobs Technician Mentenanță active on Hipo.ro

View all jobs Engineering active on Hipo.ro

Employer: Evolve today
Domain:
  • Engineering
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • Baia Mare
  • Cluj Napoca
  • Hunedoara
  • Updated at: 13.09.2024
    Remote work: Remote
    Short company description

    At Evolve today we offer complex Human Resources services, from business consulting to headhunting and recruitment. We have extensive experience in finding talented professionals, for a variety of industries, especially in the IT sector.
    We started with a dream: to create a Human Resources company with a strong, unique profile on the market, deeply shaped by our core values: commitment to performance, professionalism, a balanced approach and deep satisfaction for our clients.
    From that moment, we nurtured special relationships and we continuously evolved, being flexible, but staying true to our values. We aim higher and higher and we invite you to EVOLVE with us!

    Requirements

    Pentru partenerul nostru, o companie care activează pe piața echipamentelor industriale, pozitionandu-se ca furnizor pentru a mai mult de 90 de branduri de renume , suntem in căutarea unui Inginer service.

    Profil candidat:

    Experiența de minim 3 ani pe o poziție de tehnician service sau consultant tehnic;
    Studii: minim studii de specialitate (profesional/liceu sau universitare) în domeniul
    electric electrotehnic, hidraulica, mecanica, mașini si utilaje (studii intr-unul din
    aceste domenii);
    Cunoștințe minime privind domeniul tehnic (automatizări, motorizare, hidraulica-
    pneumatica...);
    Cunoștințe minime din aria echipamentelor si utilajelor industriale;
    Cunoștințe generale de managementul proiectelor;
    Cunoștințe minime de limba engleza si/sau germana;
    Permis de conducere cat. B;
    Abilități excelente de comunicare si relaționare;
    Orientat către rezultate si eficienta;
    Capacitate ridicată de analiză si soluționare situații critice;
    Capacitatea de a lucra independent;
    Comunicativ, deschis, politicos;
    Energic si inovativ;
    Managementul timpului;
    Capacitatea de a lua inițiativa
    Cunoștințe minime MS Office;

    Responsibilities

    Responsabilități

    Efectuarea operațiunilor de montaj, punere in funcțiune, lucrări de mentenanță si
    service la echipamentele aflate in aria de activitate (Spălătorii Auto, Mașini de
    curățenie si Automatizări Industriale, atașamente si accesorii hidraulice, etc...);
    Punere in funcțiune si asigurare operații de mentenanța si service la mașini de
    curățenie industriala (pompe de presiune, mașini de frecat si aspirat pardoseli,
    aspiratoare, etc...);
    Constituie avantaj familiarizarea cu utilaje de ridicat (încărcătoare, stivuitoare,
    transpalete, platforme, etc);
    Întocmește documente (procese verbale de predare-primire, punere in funcțiune,
    devize pentru lucrările de service, comenzi de piese);
    Se deplasează si executa lucrări service la instalațiile aflate in portofoliu.

    Other info

    Beneficii:

    Salariu motivant +Bonusuri de performanta
    Traininguri si suport tehnic
    Posibilitatea de a face parte dintr-o industrie dinamica și plina de
    oportunitati
    Mașina de serviciu.

    Benefits

    • Trainings
    • Laptop
    • Mobile phone
    • Company car