Cybersecurity Analysts - Brasov (BACKOFFICE)

Angajator: Computer Generated Solutions Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 14.10.2024

    Ca angajat CGS România vei beneficia de un program de lucru flexibil, în funcție de nevoile tale, cât și vei participa la sesiuni de formare și training-uri intensive pentru a îți îmbunătăți cunoștințele și pentru a putea să îți îndeplinești cu brio atribuțiile. Te vei alătura unei echipe entuziaste și dinamice ce te va ajuta la dezvoltarea unei cariere de succes, într-un mediu fun și interactiv, înconjurat de prieteni.

    #FriendsWorkingTogether

    Cerinte

    -Basic SQL knowledge, log reading and understanding.
    -Proficiency in connecting UI observations to underlying code issues in Python and/or Typescript.
    -Demonstrated experience and proficiency in supporting an API.
    -Great English Skills.

    Responsabilitati

    • Manage a queue of tickets by staying organized and hitting SLA targets (Time to First Response, Time to Resolution).
    • Effectively and efficiently communicate with our key customer stakeholders who primarily come from security engineering and compliance backgrounds.
    • Connect UI observations to issues in the product code base, developing a strong understanding of how the product works.
    • Collaborate closely with our broader internal teams to effectively address customer issues and provide valuable insights for product and process improvement.
    • Manage outbound customer communication during product incidents and outages.

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Training-uri
    • Decontarea transportului
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Fun / Relax Area
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Brasov, Sfantu Gheorghe,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)