BDO Academy

Companie: BDO
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip anunt: eveniment
    Nivel anunt: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024
    Remote work: Remote

    Exceptional client service, without exception. There are many ways to answer the question “Why BDO?”

    We could tell you about our more than 1,700 offices worldwide. We could mention our comprehensive service offerings, our experience across virtually every major industry, or the wide range of clients we serve, from regional businesses to global leaders.

    But what truly sets BDO apart is our commitment to exceeding expectations on every engagement, big or small, for every client, local or multinational. It’s about more than our depth of experience or technical excellence, more than our open, communicative culture. It’s about a firm-wide dedication to delivering service to every single client that is, without exception, exceptional.

    Cerinte

    Ce este BDO Academy?
    BDO Academy este un program de dezvoltare profesională, conceput pentru a oferi participanților o perspectivă autentică asupra unei cariere în taxe, consultanță financiară, contabilitate și audit. Inspirat din valorile sportului, programul pune accent pe vocație, muncă susținută și mentorat, elemente esențiale pentru succes atât în viața profesională, cât și personală.

    Cui se adresează BDO Academy?
    BDO Academy este dedicat tinerilor ambițioși, studenților și absolvenților recenți ai facultăților cu profil economic și contabilitate, oferindu-le oportunitatea de a descoperi ce înseamnă să lucrezi în consultanță, contabilitate și audit. Pe parcursul programului, 50 de tineri vor avea alături cei mai buni profesioniști din BDO, care îi vor ghida și inspira.

    Responsabilitati

    Beneficiile participării
    - Mentorat și Ghidare: Vei avea oportunitatea de a învăța direct de la partenerii și managerii BDO, profesioniști cu o vastă experiență în domeniu, care te vor ghida și inspira pe tot parcursul programului.
    - Cunoștințe Practice: Vei dobândi cunoștințe esențiale despre industria consultanței și vei învăța cum să aplici aceste cunoștințe în situații reale.
    - Explorarea Vocației: Programul este conceput pentru a te ajuta să înțelegi mai bine dacă o carieră în consultanță este potrivită pentru tine, oferindu-ți o privire de ansamblu asupra provocărilor și oportunităților din acest domeniu.
    - Networking: Te vei conecta cu alți tineri ambițioși și vei avea ocazia să-ți construiești o rețea profesională valoroasă, benefică pentru viitorul tău profesional.

    Structura programului
    - Durată: BDO Academy se desfășoară pe parcursul unei săptămâni, în perioada 19-26 septembrie, cu sesiuni zilnice, online.
    - Format: Programul include o serie de workshopuri și prezentări interactive susținute de experți BDO în diverse domenii precum contabilitate, taxe, audit financiar și advisory.
    - Accesibilitate: Toate sesiunele se vor desfășura online, prin intermediul platformei Zoom, permițând astfel accesul facil din orice locație.

    Înscrie-te până pe 15 septembrie și poți deveni unul dintre cei 50 de tineri selectați pentru a participa la sesiuni de training online, între 19 și 26 septembrie. Învață secretele meseriei de la partenerii și managerii BDO și pregătește-te pentru un viitor de succes.

    By applying to this job post, you are giving BDO Romania your consent to process the data provided in your Curriculum Vitae. We mention that your data will be used exclusively for conducting the recruitment process and to possibly conclude a contractual collaboration. If your application is not successful, BDO Romania might keep your personal data for future employment oportunities for which you may be suited. All your data will be treated with confidentiality, in accordance to EU Legislation 2016/679 and you have the right to contact us anytime at confidentialitate [at] bdo [dot] ro to withdraw your consent for data processing or to correct/modify/delete the data provided.

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (10)