Inginer productie fabrica de bere

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 16.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Pentru unul dintre clienții noștri, un brand cu un portofoliu divers de arome în industria alimentară și a băuturilor, recrutăm un specialist care să contribuie la procesul de producție puternic automatizat.

    Candidatul ideal:
    -Studii de specialitate în domeniul tehnic (automatica/electrotehnică/mecanică/robotică sau similar).
    -Cunoștințe avansate în linii de producție/electrică/mecanică/pneumatică.
    -Disponibilitatea de a lucra în trei ture.
    -Experiență minimă de 2 ani în domeniu.
    -Cunoștințe de utilizare a automatelor programabile tip PLC (Siemens).

    Responsabilitati

    -Întreținerea și verificarea liniilor de producție.
    -Identificarea cauzelor, diagnosticarea și mentenanța programelor pentru mașinile din proces, în principal pentru SIEMENS S5 și S7.
    -Monitorizarea și gestionarea pierderilor de producție cauzate de defectiuni, opriri minore și pierderi de viteză datorate cauzelor electrice/automatizări.
    -Ajustarea parametrilor pentru optimizarea timpilor și volumelor de producție.
    -Menținerea actualizată a arhitecturii de automatizare și a parametrilor de programare a sistemelor automatizate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă în valoare de 40 RON/zi și prime de Paște și Crăciun.
    -Bonus anual în funcție de indicatorii de performanță.
    -Decont transport.
    -Consultații și analize medicale gratuite în cadrul Regina Maria și decont medicamente.
    -Acces la programe de dezvoltare profesională.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Decontarea transportului
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,