Angajăm Coordonator Transport Rutier

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza un Coordonator transport rutier pentru Clientul sau, companie infiintata in 1876, prezenta in Romania din 1994.

    Locatie: Pantelimon (IF) - Centura
    Mod de lucru: hibrid
    Orar de lucru: L-V; in intervalul orar 9:00-17:30

    Candidat ideal:

    Studii medii / superioare – de preferat superioare.
    Experienta profesionala pe un rol similar – 1-3 ani.
    Cunostinte Limba Engleza – Mediu catre avansat.
    Competente digitale: Ms Office ( Word, Excel cu Vlookup si pivoti) + SAP (reprezinta un avantaj)
    Are cunostinte solide despre logistica- organizare transporturi - si Conditii INCOTERMS
    Certificarile in domeniul transporturilor speciale reprezinta un avantaj.
    Responsabil si cu bun simt, atent la detalii, dornic sa invete si sa se dezvolte profesional.
    Analitic, pragmatic, serios si cu initiativa (pro-activ).

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Responsabil de livrarea produselor, asigurarea relatiei cu transportatorii interni respectiv asigurarea intregii activitati de transport produse de la depozit la clienti, precum si transportul auto intern aferent exporturilor, atunci cand vama se realizeaza in alta localitate in afara de Bucuresti.
    Asigura relatia cu transportatorii interni pentru asigurarea camioanelor care sa transporte marfa in depozite sau catre clientii;
    Asigura livrarea produselor conform comenzilor de la clienti cu costuri optime; raspunde de incarcarea la capacitate si in mod eficient a transporturilor de efectuat;
    Raspunde de primirea confirmarilor de livrare din partea clientilor (prin semnarea si stampilarea Avizelor de Expeditie si/sau Proces-Verbale de primire predare);
    Verifica Confirmarile de livrare (Avize si/sau Procese Verbale) si sesizeaza orice neconcordanta
    Comanda transporturile de marfa in baza listei de transportatori agreati;
    Intocmeste in sistemul de evidenta si gestiune al firmei documentele primare privind transporturile programate sau efectuate;
    Opereaza fisele de transport in sistemul de gestiune al firmei, emiterea si transmiterea acestora catre depozit in vederea incarcarii;
    Urmareste executarea livrarilor;
    Verifica facturile aferente transporturilor si raspunde de inaintarea acetora catre sediul central
    Intocmeste si analizeaza rapoarte specifice activitatii;
    Evalueaza performanta furnizorilor sau sub-contractorilor;
    Identifica potentiali furnizorii;
    Obtine aprobarile necesare pentru a efectua orice retururi/inlocuiri de marfa;
    Asigura camioanele pentru livrari catre clienti si transferuri;
    Operareaza rezultatele numararii in urma inventarierii in sistemul de gestiune al firmei.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masă;
    Prime de Crăciun/Paște;
    Bonus de performanță;
    Asigurare medicală privată;
    Transport asigurat de la stația Metrou Distor.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (60)