Spital Medici's - Asistent Farmacie

Angajator: Clinicile Medici’s – MedLife Grup
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.08.2024

    Fondata în Timișoara in 1997, compania Medici’s s-a concentrat pe valori fundamentale precum grija față de om, excelența profesională, inovația și respectarea angajamentelor.

    Cerinte

    • Diploma Asistent Medical Farmacie
    • Minimum 1-2 ani de experiență de lucru într-o farmacie, de preferință într-un mediu spitalicesc sau în altă unitate de sănătate, cu cunoștințe solide despre gestionarea și distribuirea medicamentelor.
    • Cunoașterea reglementărilor și procedurilor de siguranță legate de manipularea și depozitarea medicamentelor, inclusiv a celor controlate.
    • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan, de a lucra într-un mediu dinamic și de a menține acuratețea în pregătirea și documentarea medicamentelor.
    • Abilități de comunicare și lucru în echipă

    Responsabilitati

    • Pregătirea și distribuirea medicamentelor: Responsabil pentru pregătirea și distribuirea dozelor de medicamente pentru pacienții internați, inclusiv soluții intravenoase și alte tratamente, în conformitate cu prescripțiile medicale.
    • Gestionarea stocurilor: Menținerea inventarului de medicamente și consumabile farmaceutice la niveluri optime, plasarea comenzilor pentru aprovizionare și asigurarea depozitării corecte a medicamentelor.
    • Documentarea și înregistrarea datelor: Completarea și menținerea registrelor de medicamente și a fișelor de administrare, asigurând acuratețea și conformitatea cu reglementările de sănătate.
    • Colaborare cu personalul medical: Lucrul îndeaproape cu medici, asistenți medicali și alți profesioniști din domeniul sănătății pentru a se asigura de corectitudinea prescripțiilor și de administrarea adecvată a tratamentelor pacienților.
    • Asigurarea respectării normelor de siguranță: Implementarea și respectarea procedurilor de siguranță și reglementări, inclusiv manipularea și eliminarea corectă a medicamentelor pentru a preveni erorile medicale și a proteja siguranța pacienților.

    Numai candidatii considerati eligibili vor fi contactati pentru stabilirea unui interviu.

    Va multumim!

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (30)