Spital Medici's - Receptionist , Specialist Birou Internari , Patient Care

Angajator: Clinicile Medici’s – MedLife Grup
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.08.2024

    Fondata în Timișoara in 1997, compania Medici’s s-a concentrat pe valori fundamentale precum grija față de om, excelența profesională, inovația și respectarea angajamentelor.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare - Stiinte Economice, Relatii Publice si Comunicare, Psihologie
    - Experienta de minim 2 ani in domeniul serviciilor de tip customer care
    - Experienta anterioara de minim 1 an intr-o receptie medicala reprezinta un avantaj.
    - Aptitudini excelente de comunicare si relationare cu pacientii si personalul medical
    - Atitudine proactiva
    - Experienta in incasari
    - Competente digitale : familiaritate cu programe electtonice specifice receptiei; cunostinte Charisma reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    - Întâmpinarea și înregistrarea pacienților la sosire, asigurând o primire cordială și profesionistă; înregistrarea și actualizarea informațiilor personale ale pacienților în sistemele de management ale unității.
    - Gestionarea programărilor pentru pacienți, inclusiv programarea vizitelor medicale, a consultațiilor și a altor servicii necesare.
    - Furnizarea de informații clare și precise pacienților despre proceduri, orare, locații și alte detalii relevante, ajutându-i să navigheze eficient în cadrul unității.
    - Asigurarea unei comunicări eficiente între pacienți, personalul medical și alte departamente .
    - Gestionarea documentației necesare, inclusiv completarea formularelor de internare, actualizarea fișelor pacienților și asigurarea că toate documentele sunt corect procesate și arhivate, respectând confidențialitatea și reglementările de protecție a datelor.

    Alte informatii

    Va rugam sa mentionati pozitia pentru care aplicati.
    Responsabilitatile specifice fiecarui rol vor fi discutate in cadrul intreviului cu candidatii selectati.

    Va multumim.