Contabil Senior

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Studii superioare economice, specializare contabilitate.
    Minim 3 ani experiență într-un rol similar.
    Cunoștințe avansate de legislație contabilă și fiscală.
    Abilități avansate în Microsoft Office (Word, Excel).
    Experiență cu SAP – avantaj.
    Engleză – nivel mediu.
    Abilități de organizare și analiză.

    Responsabilitati

    Pregătirea și analiza situațiilor financiare statutare individuale și consolidate.
    Analiza bilanțului de grup vs. bilanțul statutar și investigarea diferențelor.
    Gestionarea și ajustarea provizioanelor.
    Analiza soldurilor conturilor de Carte Mare conform regulilor contabile statutare și de grup.
    Pregătirea și analiza rapoartelor privind amortizarea fiscală a mijloacelor fixe și a rezervelor din reevaluare.
    Coordonarea și gestionarea relației cu centrul de activitate pe aria de Mijloace Fixe și Carte Mare.
    Oferirea de suport în analiza proiectelor de investiție și pregătirea documentației necesare.
    Asigurarea punerii în funcțiune a proiectelor de investiții la timp.
    Aprobarea casărilor, impairmentului și vânzărilor de mijloace fixe.
    Coordonarea ajustării procedurilor de lucru privind Mijloacele Fixe.

    Compania oferă un mediu de lucru dinamic, cu posibilități reale de dezvoltare profesională, și îți dă șansa de a face parte dintr-o echipă internațională cu impact semnificativ în domeniul construcțiilor. Dacă ești gata să contribui la realizări importante și să îți dezvolți cariera într-un mediu orientat spre inovație, aplică acum!

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Asigurare medicala
    • Pensie privata
    • Program de lucru flexibil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (95)