Inginer Automatist

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Turda
  • Actualizat la: 03.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Esti candidatul pe care il cautam daca ai:

    - ︊️︆︆︈︅️︁​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Studii superioare in domeniul tehnic, dе preferat specializarile: Automatica sau Inginerie Electrica
    - Cunostinte generale electrice (instalatii electrice, motoare);
    - Cunostinte despre echipamentele electrice pentru automatizari industriale (relee, senzori, convertizoare frecventa, echipamente de sudura automatizate, etc);
    - Citirea si intelegerea schemelor electrice aferente masinilor si panourilor de automatizare ale acestora;
    - Cunostinte practice de lucru cu automate programabile (PLC), de preferat Allen Bradley
    - Cunostiinte de limba engleza si/sau spaniola
    - Experienta in activiti legate de intretinerea liniilor robotizate este un plus (avem robot arm de ls NACHI)

    Responsabilitati

    Principalele tale responsabilitati vor fi:

    - Mentenanta utilajelor de productie si a liniilor ︈︆​︁︂︇​︆︇​︃︆automate si semi-automate de productie (diagnosticare, reparatii, etc)
    - Executia lucrari de mentenanta preventiva la automate programabile
    - Mentine contactul cu firmele externe furnizoare de echipamente si utilaje si gestioneaza relatiile cu echipele acestora de service
    - Asigura depanarea si remedierea defectelor din punct de vedere electric, mecanic si automatic
    - Identifica erori aparute in functionarea liniilor automate si propune solutii de remediere a acestora

    Proiecte de imbunatatiri:
    - Propune masuri de mentenanta preventiva pentru utilajele aflate in responsabilitate
    - Face parte din echipa de CIP a companiei, alaturi de ingineria mecanica

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Botosani, Falticeni, Suceava,

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (426)