Specialist derulare contracte – proiectare in constructii

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Cunoaștere solidă a legislației contractelor și a reglementărilor relevante pentru domeniul arhitecturii și construcțiilor.
    • Experiență în gestionarea întregului ciclu de viață al contractelor, de la negociere și elaborare, până la monitorizare și închidere.
    • Abilitatea de a analiza și interpreta termeni contractuali complecsi și de a identifica posibilele riscuri și oportunități.
    • Abilitatea de a colabora eficient cu diverse echipe și departamente, contribuind la succesul general al proiectelor.
    • Abordare profesională și etică în gestionarea informațiilor sensibile și a relațiilor contractuale.
    • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, necesare pentru a transmite informații complexe într-un mod clar și concis.
    • Obligatoriu – studii superioare într-un domeniu relevant, cum ar fi Drept, Management, Finante sau un domeniu similar.
    • Calificare/experiența dovedită – poziție similară – minim 5 ani
    • Cunoștințe ale standardelor, legislației, normativelor și reglementărilor în domeniul de activitate;
    • Utilizarea avansată a pachetului Microsoft Office
    • Familiaritatea cu software-uri specializate pentru gestionarea contractelor
    • Cunoașterea sistemelor de management al documentelor (DMS) și a platformelor de colaborare online, pentru a asigura organizarea și accesul facil la documentația contractelor.
    • Engleza - Fluent (scris, vorbit), alte limbi străine;

    Responsabilitati

    Responsabilități:
    • Urmărește respectarea termenilor contractuali de către toate părțile implicate, inclusiv clienți, subcontractori și furnizori, și identifică eventualele abateri.
    • Examinează și actualizează contractele existente pentru a reflecta schimbările în cerințele proiectului, modificări legislative sau alte condiții externe care pot afecta termenii contractuali.
    • Propune și implementează modificări pentru adaptarea contractelor la noile cerințe și condiții, asigurându-se că toate părțile sunt informate și de acord cu ajustările.
    • Menține o comunicare constantă și eficientă cu toate părțile implicate, beneficiari, subcontractori și echipe interne, pentru a rezolva problemele legate de implementarea contractelor. Abordează problemele care pot apărea pe parcursul derulării contractelor, colaborând cu echipele relevante pentru a găsi soluții adecvate.
    • Efectuează modificări ale contractelor, asigurându-se că toate schimbările sunt documentate corespunzător și aprobate de toate părțile implicate.
    • Se asigură că toate documentele și dosarele relevante sunt complet și corect completate, incluzând acorduri, anexe, modificări și corespondență asociată.
    • Păstrează o evidență completă și organizată a tuturor contractelor, asigurând accesul ușor la informațiile necesare și respectarea cerințelor de arhivare.
    • Pregătește rapoarte periodice despre starea contractelor, incluzând problemele întâmpinate, măsurile luate pentru soluționarea acestora și stadiul general al implementării.
    • Participă la audituri interne și externe pentru a verifica conformitatea cu termenii contractuali și reglementările legale. Se asigură că toate documentele și procesele sunt conforme cu standardele și cerințele externe.
    • Asigură respectarea tuturor reglementărilor legale și politicilor interne aplicabile contractelor, inclusiv legislația specifică domeniului arhitecturii și construcțiilor.
    • Evaluează performanța contractelor și identifică oportunități de îmbunătățire în procesele și procedurile de derulare a contractelor, propunând și implementând măsuri de optimizare.
    • Colaborează cu departamentul financiar pentru pregătirea, înregistrarea și trimiterea facturilor conform termenelor limită stipulate în contracte.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (124)