Key Account Manager

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.09.2024

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Experiența în SAP este o necesitate;

    1+ ani de experiență într-o poziție similară într-un mediu comercial (vânzări, asistență pentru clienți);

    Studii medii/superioare;

    Vorbitor de limbă engleză (avansat);

    Foarte bune abilităţi de comunicare şi muncă în echipă;

    Capacitatea de a construi relații de încredere, cu o abordare prietenoasă și informativă;

    Orientat către client;

    Cunoştinţe foarte bune de operare PC/MS Office;

    Persoană adaptabilă, proactiva și cu inițiativă;

    Permis de conducere categoria B – reprezintă avantaj;

    Dinamic, proactiv.

    Responsabilitati

    Întreținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții companiei;

    Captarea atenției potențialului client și convertirea interesului acestuia în vânzări;

    Identificarea și anticiparea nevoilor clientului;

    Colectarea și raportarea informațiilor relevante din piață;

    Atingerea obiectivelor de vânzari;

    Identificarea și evaluarea potențialilor clienți din zona alocată și identificarea de noi oportunități de afaceri și provocări;

    Monitorizarea evoluției pieței în ceea ce privește obiceiurile de consum ale clienților, precum și activitățile de concurență;

    Vizite la clienți;

    Raportarea activității.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (71)