Specialist SSM - Chitila

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Chitila
  • Actualizat la: 06.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Grupo Bimbo este cel mai mare grup de baking din lume, prezent in 35 de tari. Cu peste 150,000 de oameni parte din echipele companiei, in jurul lumii, si 234 de unitati de productie, scopul Grupo Bimbo este acela de a "hrani o lume mai buna" prin produse nutritive si delicioase. Printre cele mai puternice branduri care fac parte din portofoliul romanesc al grupului se numara: Vel Pitar, Trei Brutari, French Toast, Grau Intreg, Chef Gourmand 7 Seminte, Domneasca, Boiereasca, Postavaru, Poieni, TAKIS.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice finalizate, de preferat cu specializare in domeniul mecanic sau electric
    Experien ă de minim 3 ani in domeniul SSM, SU
    Absolvent curs de Inspector SSM (80 ore)
    Absolvent curs postuniversitar de "Evaluator riscuri de accidentare si îmbolnavire profesională" (minim 180 ore) sau master în domeniul SSM (constituie avantaj)
    Absolvent curs Cadru tehnic cu atribu ii în domeniul PSI , curs Inspector protec ie civilă , constituie avantaj
    Curs în managementul deşeurilor, constituie avantaj
    Abilita i operare PC Microsoft Office (Excel, Power Point)
    Abilități de comunicare şi lucru în echipă
    Persoană proactivă, atentă la detalii, cu disponibilitate de a oferi consultanță de specialitate echipei manageriale
    Limba engleză nivel mediu constituie un avantaj
    Permis auto (categoria B)

    Responsabilitati

    Vei identifica pericolele şi vei evalua riscurile SSM pentru locurile de muncă posturile de lucru
    Vei elabora actualiza planul de prevenire si protecție
    Vei elabora instrucțiuni proprii de securitatea muncii pentru completarea şi sau aplicarea reglementărilor de securitate si sănătate în muncă, ținând seama de particularita ile activităților, ale locurilor de muncă posturilor de lucru
    Vei efectua instructajul introductiv general noilor angajați
    Vei ine evidența personalului angajat cu privire la autorizările necesare şi men inerea acestora
    Vei asigura evidența echipamentelor de muncă necesare pentru a fi autorizate şi vei urmări realizarea verificărilor periodice ale acestora
    Vei urmări realizarea verificărilor periodice ale instalațiilor cu rol în securitate la incendiu
    Vei efectua controalele interne la locurile de muncă, cu informarea, în scris, a angajatorului cu deficiențele constatate si vei propune măsuri pentru remedierea acestora
    Vei urmări aplicarea prevederilor convențiilor de SSM, SU pentru lucrările ce se execută de către ter i in spa iile societă ii
    Vei urmări purtarea echipamentelor individuale de protecție de către lucrători
    Vei participa la întocmirea planului de acțiune în caz de pericol grav şi iminent şi la instruirea tuturor lucrătorilor pentru aplicarea lui
    Vei participa la comunicarea şi cercetarea evenimentelor, a incidentelor periculoase
    Vei implementa activitațile de intervenție şi evacuare in cadrul unității şi vei participa la cercetarea cauzelor şi împrejurărilor producerii de incidente periculoase - evidenta deşeurilor raportări conform legislației

    Alte informatii

    Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
    Te vei putea dezvolta folosind platforma internaţională de training online
    Transport decontat integral (bilete abonamente)
    Tichete de masă valoare 35 ron zi
    Concediu de odihnă (min 21 zile - max 25 zile) în funcție de vechimea totală în muncă
    Ajutoare financiare acordate pentru evenimente deosebite
    Alte beneficii conform politicii salariale.

    Aplica fara CV
    Chitila,

    Aplica fara CV
    Ilfov, Chitila, Stefanestii de Jos,

    Aplica fara CV
    Ilfov, Chitila,

    Vezi job-uri similare (8)