Inspector Asigurari

Angajator: OMNIASIG VIG
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Sibiu
  • Timisoara
  • Actualizat la: 16.09.2024

    OMNIASIG Vienna Insurance Group este una dintre cele mai mari, mai solide si mai stabile financiar companii de asigurări din România. Prezentă pe piață de mai bine de 25 de ani, OMNIASIG are, la ora actuală, peste 1200 de angajați, o rețea teritorială de peste 120 de locații la nivel național și oferă peste 100 de produse din toate categoriile de asigurări generale. Compania beneficiază de know-how-ul Vienna Insurance Group, grupul lider pe piața asigurărilor din Europa Centrală şi de Est, cu o istorie de aproape 200 de ani.

    Cerinte

    - studii medii/superioare;
    - experienta in domeniul asigurarilor reprezinta avantaj;
    - certificare in domeniul distributiei in asigurari constituie avantaj;
    - cunostinte utilizare calculator – nivel mediu;
    - bune abilitati de relationare, comunicare si negociere;
    - orientare catre obtinerea de rezultate;
    - orientare catre client;
    - atitudine pozitiva;
    - spirit de echipa;
    - integritate, seriozitate, initiativa si responsabilitate.

    Responsabilitati

    - promovarea si vanzarea produselor de asigurare;
    - dezvoltarea, gestionarea si fidelizarea portofoliului de clienti;
    - mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara pe durata parteneriatului cu acestia;
    - recrutarea si selectia, instruirea si fidelizarea agentilor colaboratori.

    Ne pasa de performanta angajatilor nostri, asiguram un echilibru adecvat dintre viata profesionala și cea privata, prin:
    - opțiunea "Work from Home" disponibila;
    - zi libera cu ocazia zilei de nastere si tichete cadou;
    - tichete de masa;
    - asigurare de sanatate;
    - reduceri la abonamente WorldClass;
    - abonament Bookster

    Beneficii

    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    Bacau, Craiova, Timisoara,

    Hybrid