Receptionist

Angajator: Neolife Medical Center
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Farmacie - Medicina
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Neolife Medical Center este una dintre cele mai bine echipate clinici medicale cu profil oncologic din Romania, cu tehnici si echipamente medicale de diagnostic si tratament aduse in premiera in tara.

    Avand doua centre in Bucuresti si cate unul in Iasi, Brasov, Braila si Ramnicu Valcea, cu echipe multidisciplinare care includ specialisti si experti din toate domeniile medicale, tehnici inovative, de pionierat, pentru diagnosticul si tratamentele oncologice constituie principalele puncte forte pe care Neolife le pune la dispozitia pacientilor.

    10 ani in Romania, peste 200.000 de pacienti tratati, alte sute de mii de investigatii.

    O echipa performanta care creste in permanenta. Poti fi tu cel care ni se alatura!

    Cerinte

    - absolvent studii superioare;
    - cunostinte bune de operare PC;
    - cunostinte medii de limba Engleza;
    - orientare catre pacient ︎︆︈︁︁︁︃︆︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎si atentie la detalii;
    - excelente abilitati de comunicare (claritate si coerenta in exprimare);
    - buna atentie distributiva;
    - disciplina, atitudine si deschidere in relatia cu pacientii (rabdare, respect, tact, prezenta de spirit);
    - abilitati de lucru in echipa.

    Responsabilitati

    - preia apelurile telefonice si furnizeaza informatii in legatura cu serviciile medicale oferite de clinica;
    - intampina pacientii ︁︀︂︃︃︇︂︁︃︁si vizitatorii clinicii si ii indruma catre cabinetele/sectiile medicale sau persoanele aferente;
    - redirectioneaza apelurile telefonice catre departamentele solicitate;
    - efectueaza programari si reprogramari la diferite consultatii/investigatii/servicii medicale;
    - incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza documentele justificative aferente;
    - inregistreaza corect biletele de trimitere si informatiile pacientilor in baza de date;
    - elibereaza diverse documente medicale.
    - ofera informatii pacientilor in ceea ce priveste pregatirea necesara in vederea efectuarii diferitelor investigatii medicale;

    Alte informatii

    - program de lucru in ture (Luni - Vineri);

    - program de induction si cursuri de specialitate;

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (7)