Regulatory Affairs International Specialist

Angajator: Hamilton Central Europe
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.09.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Hamilton Central Europe și-a început activitatea în România în anul 2013, prin producția de seringi microlitrice și este cea mai mare locație din Europa a grupului Hamilton, după Elveția, în care compania are și activități de producție.

    În prezent, pe lângă seringile de înaltă precizie, portofoliul de produse dezvoltate și realizate în România include pompe de dozaj, module de pipetare și accesorii pentru laboratoarele analitice și de cercetare, precum și accesorii pentru ventilatoarele Hamilton Medical, utilizate în secțiile de terapie intensivă din întreaga lume.

    De la deschiderea din 2013, echipa din România a crescut în mod constant, având în prezent un număr de peste 400 de angajați, iar numărul acestora este în continuă creștere.

    De-a lungul anilor compania a realizat constant investiții importante, atât în spații moderne de lucru, cât și în tehnologii de producție de ultimă generație. După înființarea unui departament performant de prelucrări mecanice în 2016, în anul 2022 a dezvoltat un departament de prelucrare tablă, unul dintre cele mai performante din piață în acest moment.

    În anul 2023, la Timișoara a fost înființat un hub global de dezvoltare software, care contribuie la soluțiile diviziei de Robotică a Companiei Hamilton, iar în anul 2024 a deschis un hub de Regulatory& Vigilance, care este suport global pentru Hamilton Medical.

    Companiile Hamilton sunt în proprietatea familiei și în prezent, având în continuare viziunea strategică și interesul permanent pentru inovație a inginerului Clark Hamilton, fondatorul companiilor și inventatorul seringii microlitrice.

    Cerinte

    You have knowledge in the field of regulatory affairs
    Ideally, you have experience with international registrations and approvals in the field of medical devices
    You are fluent in English and can write documents confidently in English
    German language is a plus
    Good communication and problem solving skills
    Excel knowledge
    Self-responsible, personal motivation, analytical

    Responsabilitati

    You are responsible for the registration and approval of our medical devices worldwide
    You create dossiers and documents for registrations and approvals
    You coordinate the timely provision of all necessary documents and information with the departments involved
    You organise translations, certifications, apostilles and the mail order of documents
    You process enquiries from authorities and partner companies
    If required, you will support audits by international authorities
    Regulatory review and approval of trade products
    Manage regulatory documents in the internal document repository

    Alte informatii

    What we offer you:

    Competitive salary
    Meal tickets
    Gift tickets for Christmas, Easter, Children’s Day and Women’s Day
    The 13th salary
    Annual bonus according to the company performance, bonus for the purchase of glasses, referral bonus
    Medical services for you and your family members
    Gym and wellness discount package
    Transportation from Timișoara and the metropolitan area and Arad
    Professional development opportunities and trainings
    Bookster (online platform through which employees can borrow books with no charge)
    Cafeteria with catering services, free coffee and fruits
    Flexible working hours
    Vacation days: 23 days/year at employment

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (11)