CUSTOMER SERVICE SPECIALIST

Angajator: LPP ROMANIA FASHION
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Candidatul Ideal

    • Ai o atitudine pozitiva si proactiva, esti comunicativ, implicat si istet;
    • Dictia, vorbirea corecta si coerenta sunt necesare;
    • Ai o atitudine orientata catre client;
    • Ai cunostinte de baza Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
    • Cunoasti limba engleză sau poloneză la nivel mediu;
    • Experienta in customer support este un avantaj, dar nu o necesitate;
    Descrierea jobului
    • Oferirea de suport catre clienti atat prin convorbirile telefonice cat si prin intermediul e-mailului;
    • Acordarea de suport clientilor atat ︁in efectuarea cumparaturilor online cat si in cele din magazinele fizice;
    • Gestionarea apelurilor telefonice şi e-mailurilor primite de la clienti cu privire la eventualele situatii aparute in magazinele online, respectand standardele de calitate referitoare la preluarea apelurilor şi tehnicile de sustinere ale unei convorbiri telefonice;
    • Verificarea rapoartelor privitoare la comenzi, retururi si la plati online;
    • Identificarea oricarei oportunitati de a promova produsele companiei;
    • O buna colaborare cu departamentele de logistica si contabilitate;
    • Acordarea de suport departamentului de marketing in ceea ce priveste campaniile locale de marketing;
    • Participarea in proiectele internationale de E-commerce;
    Beneficii
    • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
    • Tichete de masa de 40 lei/zi lucrata;
    • Program de lucru L-V, cu posibilitate de lucru hybrid;
    • 25% discount in toate magazinele LPP Romania;
    • Zile de concediu suplimentare in functie de vechimea in companie;
    • Sistem de bonusare;
    • Asigurare privata de sanatate;
    • Program de suport pentru angajati "Helpp" (psihologic, financiar, juridic).

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (209)