Responsabil de relația cu transportatorii

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • Juridic
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    • Studii superioare de preferat în domeniul Juridic
    • Experiență de minim 1 an în domeniul transporturilor
    • Abilități excelente de comunicare orală și scrisă în limba romana și engleza.

    Responsabilitati

    • Oferirea de asistență și consultanță profesională transportatorilor pentru optimizarea operațiunilor în conformitate cu Convenția TIR.
    • Sprijinirea transportatorilor în rezolvarea eventualelor probleme legate de vamă, documente de tranzit sau alte proceduri.
    • Organizarea de sesiuni de instruire pentru transportatori privind cele mai recente actualizări legislative și procedurale ale Convenției TIR.
    • Menținerea unei comunicări clare și deschise cu transportatorii, asigurând o bună înțelegere a cerințelor și reglementărilor TIR.

    Alte informatii

    Dacă vă alăturați echipei, veți avea de câștigat!
    Salariul fix plus beneficii ca: tichete de masa, tichete de vacanță, tichete culturale, asigurare medicală privată, pensie privată, bonus pentru realizarea target-ului lunar, laptop și telefon de serviciu.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    3800 - 4300 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (6)