Redactor platformă jujridică online

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Media - Jurnalism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2024

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Abilități excelente de scriere, analiză și sinteză a informațiilor complexe;
    Capacitatea de a respecta termenele limită și de a produce conținut zilnic;
    Cunoștințe solide în utilizarea surselor de informare online și offline;
    Experiență CMS;
    Capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a colabora cu consultanți externi;
    Capacitatea de a verifica corectitudinea și acuratețea informațiilor prezentate, meticulozitate în verificarea surselor și a faptelor;
    Cunoștințe privind utilizarea minimală a A.I.

    A. Jurnalist cu minim 2 ani experiență în presa scrisă - platforme online cu regim de publicare zilnică (L-V)

    sau

    B. Jurist (care nu este interesat de urmarea unei cariere juridice clasice) cu experiență în domeniul juridic și/sau experiență de scris (blog, social media, reviste de specialitate etc.)

    sau

    C. Economist (care nu este interesat de urmarea unei cariere in fiscalitate clasice) cu experiență în domeniul fiscal și/sau experiență de scris (blog, social media, reviste de specialitate etc.)

    Responsabilitati

    Căutăm un redactor dedicat și proactiv, cu o dorință pentru informarea corectă a publicului și capacitatea de a gestiona mai multe surse de informații, de a analiza și sintetiza informații legislative pentru a redacta zilnic articole de înaltă calitate pentru publicul general și abonații premium ai avocatnet.ro, în stilul caracteristic redacției.

    Redactorul trebuie să aibă capacitatea de a identifica în mod independent subiectele pe care le va transpune în conținut relevant pentru profilul publicației, capacitatea de a înțelege subiectele pe care le abordează, precum și de a urmări evoluțiile legislative și discuțiile relevante din jurul subiectelor pe care le tratează în articole.

    Alte informatii

    Oferim:
    - salariu net 5000 lei plus beneficii;
    - asigurare medicală;
    - programe de învățare și dezvoltare;
    - mediu de lucru extrem de deschis și orientare către oameni.

    Toți candidații vor trebui să susțină un test online înainte de a fi recomandați către angajator. Doar candidații potriviți profilului vor fi contactați.

    Salariu

    4500 - 5500 RON

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Laptop

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (17)