Electrician

Employer: BAT Romania
Domain:
  • Chemistry - Petrochemistry
  • Engineering
  • Production
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • Ploiesti
  • Updated at: 19.09.2024
    Remote work: On-site

    Bat evolueaza continuu - ca nici o alta organizatie.

    Pentru a ne indeplini misiunea asumata, cautam colegi care impartasesc aceleasi valori ca noi. Te asteptam alaturi de noi in calatoria noastra de transformare.

    Responsabilitati principale:

    • Executa manevre de punere/scoatere in/din functiune a echipamentelor electrice pentru a asigura eficient utilitatile si serviciile necesare proceselor de productie;
    • Opereaza echipamentele si efectueaza reglajele instalatiilor pentru a obtine parametrii de proces;
    • Remediaza defectiunile aparute la echipamentele din aria de responsabilitate pentru a asigura functionarea lor in parametrii stabiliti;
    • Monitorizare periodica (inclusiv termografii ale tablourilor electrice) a tuturor echipamentelor electrice din aria de responsabilitate;
    • Inregistreaza consumurile de energie electrica din fabrica;
    • Preia si analizeaza informatiile furnizate in cadrul programului de intretinere predictiva (termografii tablouri de distributie) pe parte electrica si agreaza planul de actiune cu seful direct pentru eliminarea supraincalzirilor aparute in tabloul de distributie

    Cerinte esentiale:

    • Liceu industrial cu profil electric sau electronic;
    • Minim trei ani experienta in aplicatii industriale;
    • Cunostinte / experienta Frigotehnist

    Beneficii:

    • Salariu de baza atractiv la care se adauga sporuri corespunzatoare programului de lucru si ore suplimentare platite dublu;
    • Tichete de masa;
    • Tichete de vacanta;
    • Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului;
    • Bonus anual;
    • Bonus pentru rezultate deosebite
    • Revizuire anuala de salariu in functie de performanta;
    • Bonusuri de Paste si de Craciun;
    • Servicii medicale private pentru angajat si 3 dependenti;
    • Plan Pensie privata - Pilonul III
    • Abonament 7card pentru activitati sportive.

    NOI SUNTEM BAT

    La BAT suntem dedicati scopului nostru de a crea un viitor mai bun - A Better Tomorrow(TM). Este obiectivul care ne motiveaza si care sustine pasiunea noastra pentru inovatie. Descopera oportunitatile oferite de BAT.

    • Angajator de Top la nivel global, cu peste 50.000 de angajati in 175 de piete
    • Branduri comercializate in peste 200 de tari, fabricate in 44 de fabrici din 42 de tari
    • Capabilitati de inovare in noile noastre CentreTechnologice dezvoltate in 4 locatii strategice
    • Castigator al premiilor "Lider in Diversitate" din partea Financial Times si "International Women's Day Best Practice"
    • Castigator al premiului "Seal Award" - una dintre cele mai sustenabile 50 de companii

    APARTENENTA, REUSITA, COLABORARE

    Colaborarea, diversitatea si munca in echipa stau la baza a tot ceea ce facem aici, la BAT. Prin colaborarea cu colegi din medii diferite devenim mai puternici si mai bine pregatiti pentru a ne indeplini obiectivele de afaceri. Te asteptam in echipa sa facem diferenta impreuna!

    Applying to this job ad you give your consent for your information to be processed by BAT Romania .
    Please read the Personal Data Processing Policy, BAT Romania >>

    Aplica fara CV
    Campina, Ploiesti, Sinaia,