Manager Productie - Fabrica de Biscuiti Iasi

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 20.09.2024

    Grupo Bimbo este cel mai mare grup de baking din lume, prezent in 35 de tari. Cu peste 150,000 de oameni parte din echipele companiei, in jurul lumii, si 234 de unitati de productie, scopul Grupo Bimbo este acela de a "hrani o lume mai buna" prin produse nutritive si delicioase. Printre cele mai puternice branduri care fac parte din portofoliul romanesc al grupului se numara: Vel Pitar, Trei Brutari, French Toast, Grau Intreg, Chef Gourmand 7 Seminte, Domneasca, Boiereasca, Postavaru, Poieni, TAKIS.

    Cerinte

    Ce ar trebui sa ai, ca sa vii in echipa noastra:

    - Abilitati excelente de leadership si comunicare, cu capacitatea de a motiva si a ghida echipa in atingerea obiectivelor comune;
    - Experienta anterioara de minim 2 ani intr-o pozitie similara, constituie un avantaj;
    - Cunostinte despre procesele de productie si standardele de siguranta alimentara;
    - Diploma de studii superioare in domeniul ingineriei alimentare/ managementului industrial sau echivalent;
    - Capacitate de planificare, organizare si administrare, de a lua decizii rapide si eficiente;
    - Cunostinte de planificare si urmarire buget;
    - Abilitati solide de utilizare PC, MS Office (Excell, PowerPoint, Word), cunoasterea unei aplicatii informatice de tip ERP - constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce vei avea de facut:

    - Vei supraveghea si coordona intregul proces de productie, asigurandu-te ca standardele de calitate si eficienta operationala sunt respectate in mod constant;
    - Vei colabora strans cu departamentele de logistica, achizitii si control al calitatii, pentru a optimiza fluxurile de lucru si a asigura livrarea produselor in timp util si in conformitate cu specificatiile si necesarul de vanzari;
    - Vei coordona si vei supraveghea proiectele de optimizare a activitatii de productie, de imbunatatire continuua a proceselor;
    - Vei coordona procesului de inductie pentru noii angajati, vei recruta, instrui si evalua personalul din subordine ( sefi formatie, operatori);
    - Vei realiza controlul productiei, prin verificarea si validarea rapoartelor consumurilor de materiale prime, auxiliare si a produsului finit realizat.

    Oferta salariala si beneficiile sunt competitive si vor fi discutate in functie de experienta si calificarile candidatului selectat.
    Se vor pune la dispozitie echipamentele de lucru necesare: laptop, telefon mobil.

    Printre beneficii, se numara:

    Card de tichete de masa;
    Suport pentru evenimentele speciale din viata ta;
    Decontarea transportului;
    Prime de sarbatori.
    Abonament de servicii medicale
    Acces la biblioteca Bookster

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Abonament Bookster
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Brasov, Iasi,