Junior Contabil

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2024

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    - Minimum 3 ani de experiență în domeniul financiar-contabil sau economie;

    - Cunoștințe solide de contabilitate și principii economice;

    - Experiență anterioară cu software-urile Softone și Saga constituie un avantaj;

    - Abilități excelente de utilizare a calculatorului și a pachetelor MS Office, în special Excel;

    - Atenție la detalii și capacitatea de a lucra cu date numerice complexe;

    - Abilități bune de comunicare și colaborare în echipă;

    - Capacitatea de a respecta termenele și de a gestiona sarcini multiple simultan;

    - Cunoștințe de limbă engleză la nivel mediu-avansat constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Introducerea datelor în programul de facturare utilizând software-urile Softone și Saga;

    - Introducerea și înregistrarea plăților în sistemele contabile;

    - Pregătirea documentelor pentru bancă și asigurarea că toate documentele necesare sunt complete și corecte;

    - Încărcarea plăților în sistem pentru a fi aprobate de către superiori;

    - Pregătirea și întocmirea rapoartelor financiare pentru echipa managerială;

    - Colaborarea cu echipa pentru a asigura acuratețea și conformitatea înregistrărilor financiare;

    - Participarea la procesele de închidere lunară și anuală a conturilor;

    - Asigurarea conformității cu reglementările contabile și fiscale locale.

    Alte informatii

    Beneficii :

    Oportunitatea de a lucra într-o companie dinamică și diversificată;
    Posibilități de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
    Mediu de lucru prietenos și colaborativ;
    Pachet salarial competitiv și beneficii adiționale.
    Program fix : Luni Vineri : 09:00-18:00, de la sediul companiei
    Locație : Pipera

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (86)