Manager atragere fonduri

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    Cerinte

    Studii superioare (economice/juridice) finalizate;
    Experiență în domeniul financiar-bancar, pe un post în domeniul creditării persoane juridice;
    Experienta in ️︄︈️︎︂︄︄​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎planificarea si implementarea strategiilor institutiei de atragere a fondurilor necesare desfasurarii activitatii (ex. consultanta in fonduri europene) consituie un avantaj;
    Cunoașterea produselor de creditare si abilități de analiză a pieței și a competiției;
    Cunoștințe pachet MS Office, Excel, Word, PowerPoint, Outlook (nivel avansat);
    Cunsoaterea limbii engleze (nivel avansat);
    Atenție ridicată la detalii; abilități de organizare și gestionare a termenelor limită; atitudine pozitivă şi orientare spre rezultate; abilități de comunicare, relaționare și lucru în echipă
    Permis de conducere;

    Responsabilitati

    Responsabilitati / Realizari

    Identifica si propune posibilitati de finantare pentru extinderea activitatii societatii, prin atragerea unor resurse financiare ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂(de pe piata financiara interna si /sau internationala);
    Atrage resursele necesare pentru sustinerea activitatii curente a societatii si implementarea ideilor de afaceri stabilite de Consiliul de Administratie;
    Participa in mod activ in eventualele proiecte de emitere de titluri mobiliare (ex. emisiuni de obligatiuni adresate investitorilor calificati);
    Elaboreaza proiectele de afaceri, in vederea plasarii resurselor financiare obtinute (prin consolidarea si dezvoltarea unor noi produse de creditare si stabilirea conditiilor de eligibilitate pentru accesarea acestora);
    Dezvolta si intretine o relatie permanenta de comunicare cu mediul antreprenorial, comunitatea oamenilor de afaceri si investitorii in pietele financiare (se implica activ in intalnirile, discutiile si procesele care au ca tematica atragerea si accesarea de finantari);
    Monitorizează piața financiara și identifică tendințele de dezvoltare;
    Asigura o buna imagine a societatii pe piata;
    Analizeaza oportunitatile/constrangerile de ordin legislativ, financiar, tehnologic si social pentru proiectele in care este implicat.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu incepand cu 12000 lei net;
    - Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată în valoare de 40 lei/ tichet;
    - Laptop/telefon mobil/masina de serviciu in functie de disponibilitate;
    - Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;
    - Un mediu de lucru dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (86)