sudori electric/wig/mig/mag/CO2

Angajator: ENERGOMONTAJ S.A.
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Strainatate
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 24.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Societate de constructii-montaj cu sediul in Bucuresti cu experienta de peste 75 de ani in domeniul constructii-montaj mecanic si energetic angajeaza personal pentru functii/meserii diverse, pentru care oferim un salariu atractiv in functie de experienta, diurna pentru deplasari in tara si strainatate si cazare asigurata pentru nelocalnici.
    Locul de munca este mobil pentru intreaga activitate desfasurata in Romania, dar desfasuram activitate si in strainatate in tari precum: Belgia, Germania, Portugalia si Estonia.
    In acest moment desfasuram activitati in tara dupa cum urmeaza
    - in regim de santier in urmatoarele locatii: Bucuresti, Timisoara, Constanta
    - in fabrici de ciment: Chiscadaga si Tasca
    - in regim de atelier de confectii si structuri metalice in urmatoarele locatii: Timisoara, Halanga si Valcea

    Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
    - detin un act de calificare: diploma de licenta, diploma de absolvire, certificat de calificare, etc.
    - sunt disponibili pentru program prelungit si deplasari, dupa caz
    - sunt apti pentru lucru la inaltime (sudori si lacatusi mecanici)
    - sunt disponibili pentru lucru in regim de santier (doar pentru personalul de executie: ingineri, sudori, lacatusi mecanici, etc.)
    - sunt rezistenti la efort specific activitatilor de constructii-montaj

    Suplimentar pentru functiile de ingineri, economisti, specialisti ofertare, etc. candidatii trebuie sa detina:
    - cunostinte solide pentru PC si pachetul MS Office
    - cunosterea cel putin a unei limbi straine: engleza, franceza, germana
    - atestate/certificari/autorizari, dupa caz

    Cerinte

    act de calificare: diplomă de absolvire, certificat de calificare, etc.;
    disponibil pentru program prelungit și deplasări, după caz;
    apt pentru lucru la înălțime și lucrul în spații închise;
    disponibil pentru lucru în regim de șantier;
    rezistență la efort specific activităților de construcții-montaj în regim de șantier.

    Responsabilitati

    sudură țevi/cazan sub presiune;
    cunoașterea diferitelor procedee de sudare și a mijloacelor de muncă;
    interpretează desenele tehnice, identifică componentele necesar a fi sudate și particularitățile tehnologice de sudare înscrise în documentația tehnică precum și procedeul de sudare;
    pregătește locul de muncă și piesele pentru efectuarea sudărilor și asigură materialele de bază ce urmează a fi sudate precum și materialele de sudură/adaos corespunzătoare;
    realizează îmbinări sudate în diferite poziții conform tehnologiei de sudare din diferite materiale metalice;
    realizează îmbinări sudate din materiale feroase și neferoase cu electrozi nefuzibili în mediu de gaz protector argon și în mediu de gaz protector bioxid de carbon;
    realizează tăierea materialelor metalice cu flacăra de gaz și oxigen;
    identifică defectele de sudare conform cerințelor de calitate specifice și aplică procedurile tehnice de asigurare a calității lucrărilor executate și remediază defectele constatate;
    respectă întocmai sarcinile și indicațiile primite de la șeful direct cu privire la procedeul de sudare și materialele de sudare folosite, conform precizărilor și indicațiilor înscrise în proiectele de execuție.

    doar persoanele care îndeplinesc cerințele vor fi contactate.
    În baza art. 4 alin. 11, din Regulamentul UE 679/27.04.2016, aplicând la Energomontaj pe unul din posturile disponibile, vă dați consimțământul de a vă procesa datele cu caracter personal pentru obținerea unui loc de muncă.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare de viata
    • Certificari/Atestate
    • Decontarea transportului
    • Zile libere suplimentare

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate, Timisoara, Job national