Supplier Quality Engineer

Angajator: Trigo Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.09.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    TRIGO is a global provider of operational quality management and consulting solutions, mainly for the automotive, e-mobility, aerospace and heavy transportation industries. Our 10,000 employees in more than 25 countries offer a complete portfolio of services throughout the supply chain, ranging from inspection services to the implementation of technological solutions based on artificial intelligence, virtual reality and data, as well as auditing, consulting, engineering and training, in the service of our partners' quality.

    Cerinte

    Licență în Inginerie Mecanică sau domeniu conex
    Abilități de evaluarea furnizorilor, managementul calității furnizorilor și calitatea furnizorilor
    Avantaj: experiență în APQP/PPAP armonizat Stellantis
    Avantaj: experiență în asigurarea calității furnizorilor Stellantis
    Abilități de analiză și de rezolvare a problemelor
    Excelente abilități de comunicare și interpersonale
    Abilitatea de a lucra independent și colaborativ
    Cunoașterea reglementărilor și standardelor din industrie
    Limba engleza nivel avansat

    Responsabilitati

    Inginerul de calitate furnizori va fi responsabil pentru evaluarea și gestionarea furnizorilor clientului, asigurarea faptului că sunt implementate procesele de management și control al calității și menținerea standardelor de calitate a furnizorilor. Activitatea se va desfasura la Timisoara, cu disponibilitate de deplasare la diversele locatii ale furnizorilor.

    Furnizați CQC date de performanță industrială pentru furnizori
    Supraveghează industrializarea pieselor și asigură consecvența livrabilă a furnizorilor
    Contribuie la calificarea produselor și proceselor cu risc ridicat
    Măsurarea și verificarea capacitatii de producție a furnizorului
    Implementarea de acțiuni pentru îmbunătățirea robusteței performanței furnizorilor
    Efectuarea de audituri regulate

    Alte informatii

    Vei beneficia de:

    Salariu si sistem de bonusare competitiv;
    Tichete de masa;
    Asigurare de sanatate;
    Decont transport;
    Mediu de lucru tanar si dinamic;
    Muncă națională care implică călătorii regulate
    Se asigură pregătire specifică OEM pentru candidații selectați
    Oportunitate de carieră pe termen lung cu furnizorul de servicii de calitate numărul unu din lume
    Oportunitatea de a participa la proiecte diverse și interesante
    Suntem deschiși atât angajaților, cât și contractanților

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Decontarea transportului
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete cadou

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (47)