Ofiter Operatiuni Bancare

Angajator: Garanti BBVA Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    La Garanti BBVA Romania am creat un climat care inspiră colaborarea și comunicarea. Am  construit astfel o echipă unită și energică, care pune întotdeauna clientul pe primul loc. Susținem aspirațiile colegilor noștri și îi încurajăm să se perfecționeze continuu și să își urmeze pasiunile. Ca echipă, ne preocupă creșterea eficienței operaționale și îmbunătățirea constantă a serviciilor oferite clienților.

    Cerinte

    Profil ideal:
    Experienta de minim 2 ani in zona de operatiuni cu si fara numerar;
    Atentie la detalii, gandire ︈︈︁︍︊︉︁︂​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎analitica;
    Rezistenta la stres;
    Bune cunostinte dе operare pe calculator;
    Limba engleza – nivel mediu;
    Atitudine pozitiva, integritate, seriozitate.

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    Dеschizi conturi pentru clienti persoanе fizicе si juridicе;
    Executi toatе operаtiunile lеgаte dе trаnsfеruri intеrne ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁in valuta, depozite la tеrmеn si ovеrnight prеcum si schimburi valutare pe conturile clientilor persoane fizice si juridice, inclusiv obtinerea aprobarilor pentru rate / cursuri de schimb negociate;
    Intocmesti contracte de credit / garantie, pe care le transmiti ulterior spre validare si semnare;
    Gestionezi si monitorizezi instrumentele de plata prezentate ca si garantie la creditele acordate de agentie, inclusiv biletele la ordin in alb;
    Pregatesti documentatia necesara utilizarii creditelor si o transmiti departamentelor relevante din Centrul Operational;
    Monitorizezi utilizarile si rambursarile din credit, efectuezi schimburile valutare aferente acestora si platile, dupa caz;
    Monitorizezi toate tranzactiile initiate de agentie catre alte departamente din Centrala in cursul unei zile pana la finalizarea lor;
    Prezinti si promovezi catre clienti produsele si serviciile Bancii;
    Oferi suport operational pentru domeniile Corporate, IMM si Persoane Fizice, dupa caz;
    Inlocuiesti Operatorul Ghiseu ori de cate ori este necesar sau la solicitarea Directorului Agentiei.

    Alte informatii

    Ce iti oferim?
    Tichete de masa in valoare nominala actuala de 35 Lei.
    Beneficiezi de servicii medicale la una dintre clinicile noastre partenere, Regina Maria sau Medlife, in functie de optiunea ta.
    Asigurare de sanatate Signal Iduna - implica acordarea de suport financiar pentru spitalizare si interventii chirurgicale (boli grave si oncologie). Acest abonament este independent de abonamentul de servicii medicale Regina Maria /MedLife.
    Discounturi oferite de diferiti furnizori parteneri (Vodafone, World Class, partenerii Bonus Card etc) – conform politicilor bancii.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Vezi job-uri similare (20)