Coordonator Operatiuni - Bucuresti

Angajator: Garanti BBVA Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.09.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    La Garanti BBVA Romania am creat un climat care inspiră colaborarea și comunicarea. Am  construit astfel o echipă unită și energică, care pune întotdeauna clientul pe primul loc. Susținem aspirațiile colegilor noștri și îi încurajăm să se perfecționeze continuu și să își urmeze pasiunile. Ca echipă, ne preocupă creșterea eficienței operaționale și îmbunătățirea constantă a serviciilor oferite clienților.

    Cerinte

    Absolvent de studii superioare economice;

    Experienta minim 2 ani in sistemul bancar, in zona de coordonare ︈︈︁︍︊︉︁︂​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎cash ︈︈︁︍︊︉︁︂​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎si non-cash;

    Abilitatea de a prioritiza si de a lucra eficient sub presiune;

    Abilitati foarte bune de comunicare;

    Atitudine pozitiva, orientare catre client;

    Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:Monitorizeaza si coordoneaza activitatatea de casierie si de operatiuni efectuate in cadrul sucursalei;

    Deschide conturi pentru clienti persoane ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀fizice ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈si juridice, cu verificarea documentatiei ceruta de procedurile interne si normele BNR;

    Seteaza in sistem comisioanele pentru clienti;

    Executa operatiunile legate de transferuri interne si externe in valuta, depozite la termen si overnight, inclusiv obtinerea aprobarilor pentru rate/cursuri de schimb negociate;

    Autorizeaza transferurile si incasarile de bani in moneda locala atat pentru ordinele de plata cat si pentru instrumentele de debit;

    Gestioneaza si monitorizeaza filele de cecuri/biletele la ordin emise, inclusiv instrumentele de plata care sunt prezentate ca si garantie la creditele acordate de agentie;

    Verifica documentatia necesara utilizarii creditelor persoanelor juridice;

    Proceseaza utilizarea creditelor clientilor persoane fizice

    Emite facturi clientilor pentru prestarea de servicii purtatoare de TVA;

    Participa la alimentarea si reconcilierea ATM-ului din agentie

    Preda cardurile de credit si de debit catre clienti, returneaza cardurile catre Centrala bancii;

    Prezinta si promoveaza produsele si serviciile Bancii catre clienti in acord cu obiectivele de vânzări fixate;

    Inlocuieste operatorul de ghiseu cand este necesar.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)