Quality Assurance Engineer

Angajator: Flex Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 11.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Flex creează produse extraordinare pentru clienţi, care aduc valoare şi îmbunătăţesc vieţile oamenilor. Cu o istorie de manufacturiere şi realizare de produse de peste 50 de ani, în centrul activităţilor şi operaţiunilor noastre se află comunitatea Flex de ~140.000 de membri în 30 de ţări.
    În Timişoara, ne-am deschis porţile de peste 20 ani, iar comunitatea Flex Timişoara e formată din mii de angajaţi care lucrează în 6 clădiri, dintre care 13.000 metri pătraţi sunt dedicaţi camerelor curate unde realizăm componente şi echipamente pentru domeniul medical. Produsele noastre sunt construite pe 25 de linii SMT şi 1 linie proto. Pentru a crea tehnologia de mâine, folosim soluţii inovatoare create de ingineri cu experienţă în automatizare şi design de asamblare în industria de electronice, eficientizând procesele şi minimizând riscurile

    Cerinte

    • Bachelor's degree in electrical engineering, mechanical engineering or similar
    • Demonstrated experience in a similar role
    • APQP knowledge is a must
    • Effective interpersonal/communication skills
    • Excellent command of English, both written and spoken

    Responsabilitati

    • Keeps in touch with customer and Ensures support for the custommers in quality ensurance
    • Cooperates with team members to define test methods and procedures
    • Communicates test results and recommendations to stakeholders and management
    • Investigates product quality in order to make improvements to achieve better customer satisfaction
    • Communicates with team members to make sure the development process is followed

    • An environment where you will feel fulfilled by your work, valued for your contribution and celebrated for your success;
    • Opportunities to learn new skills in a multi-field industry (Automotive, LifeStyle, Healthcare, Industrial, Communications);
    • Customized career paths based on your aspirational goals.
    • A competitive salary and benefits package that includes:
    o A merit-based pay and living-adjustments;
    o Holiday bonus;
    o Performance bonus;
    o Loyalty bonus;
    o Reward and recognition bonus;
    o Referral bonus;
    • Flexible/Remote/Hybrid Work based on your Job Function;
    • Travel opportunities;
    • Support in your wellbeing by access to:
    o Private medical/ pension insurance;
    o Free workshops and seminars on well-being;
    o Free access to therapy and consultations;
    • Having fun at work;
    • Community experiences and events for you and your children;
    • Access to various discounts programs (shopping, food&drink, sport).

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Al 13-lea salariu
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Program de lucru flexibil
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete culturale

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (27)