Specialist Brokeri

Angajator: OMNIASIG VIG
Domeniu:
  • Altele
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.10.2024

    OMNIASIG Vienna Insurance Group este una dintre cele mai mari, mai solide si mai stabile financiar companii de asigurări din România. Prezentă pe piață de mai bine de 25 de ani, OMNIASIG are, la ora actuală, peste 1200 de angajați, o rețea teritorială de peste 120 de locații la nivel național și oferă peste 100 de produse din toate categoriile de asigurări generale. Compania beneficiază de know-how-ul Vienna Insurance Group, grupul lider pe piața asigurărilor din Europa Centrală şi de Est, cu o istorie de aproape 200 de ani.

    Cerinte

    - Studii superioare;
    - Experienta in asigurari, ofertare, subscriere si vanzare constituie avantaj;
    - Cunostinte legislative in domeniul asigurarilor/intermediere asigurari constituie avantaj;
    - Cunostinte utilizare MS Office (Excel, Outlook, PowerPoint, Access) – nivel mediu;
    - Cunostinte Limba Engleza – nivel incepator/mediu.

    Responsabilitati

    - Monitorizeaza activitatea de ofertare si distributie in cadrul retelei de vanzari, canalul brokeri;
    - Asigura suportul tehnic prin ofertare, negociere si emitere a politelor de asigurare la solicitarea sucursalelor/brokerilor, in numele si pentru OMNIASIG VIG, cu respectarea regulamentelor si conditiilor de asigurare;
    - Intocmeste raportari specifice activitatii de monitorizare a vanzarilor prin brokeri;
    - Intocmeste, verifica si avizeaza documente specifice activitatii de distributie prin canalul brokeri.

    Ne pasa de performanta angajatilor nostri, asiguram un echilibru adecvat dintre viata profesionala și cea privata, prin:

    - Opțiunea "Work from Home" disponibila;
    - Zi libera cu ocazia zilei de nastere si tichete cadou;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare de sanatate;
    - Reduceri la abonamente WorldClass;
    - Abonament Bookster.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Zile libere suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (32)