Team Leader Inbound

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 05.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Cerințe:

    Studii medii sau superioare în domenii relevante

    Nivel limba engleză la nivel mediu sau avansat, pentru a interacționa cu partenerii sau furnizorii internaționali.

    Experiență anterioară în gestionarea mărfurilor cu termen de valabilitate (în special în depozitele de produse alimentare sau farmaceutice).

    Certificări relevante în logistică sau management operațional reprezintă un avantaj

    Experiență în coordonarea unei echipe

    Responsabilitati

    Supervizarea activității zilnice a personalului din subordine, asigurând respectarea sarcinilor și a regulamentului intern.

    Asigurarea preluării corecte a mărfurilor din punct de vedere cantitativ și calitativ, pe baza documentelor însoțitoare.

    Verificarea documentelor de recepție și facturilor pentru mărfurile din depozit.

    Monitorizarea termenelor de valabilitate pentru produsele din depozit și raportarea produselor a căror termen de valabilitate se apropie.

    Coordoneazarea depozitării corecte a mărfurilor conform normelor în vigoare și asigură integritatea stocurilor.

    Verificarea sesizărilor privind eventualele neconformități și transmiterea către superiorii ierarhici.

    Emiterea și verificarea rapoartelor zilnice privind activitatea de recepție și stocare, raportând rezultatele conducerii.

    Asigurarea curățeniei și ordinii în depozit

    Planificarea și monitorizarea pontajului personalului, zilele de concediu și asigurarea înlocuirii personalului absent.

    Identificarea și implementarea de soluții pentru optimizarea activităților de recepție și stocare a mărfurilor.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Decontarea transportului
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Ilfov,

    Vezi job-uri similare (6)