Operator introducere date zona Berceni

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Customer support - Client service
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Chitila
  • Ilfov
  • Actualizat la: 24.10.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Desfășurăm un proces de recrutare pentru rolul de Operator PC pentru unul dintre clienții noștri, o companie internațională activă în domeniul logisticii și distribuției. Cu o prezență importantă pe piața din România, se remarcă prin eficiența în gestionarea stocurilor și prin tehnologiile moderne pe care le utilizează pentru a oferi servicii de înaltă calitate în lanțul de aprovizionare.

    Scopul rolului de Operator PC este de a asigura o gestionare corectă și eficientă a datelor în sistemele informatice interne. Operatorul PC va fi responsabil de introducerea și actualizarea datelor în sistemul de gestionare a depozitului (WMS), de verificarea corectitudinii informațiilor și de gestionarea mișcărilor de stocuri. În plus, acesta va colabora cu echipa pentru a menține o bună organizare a operațiunilor și pentru a respecta termenele limită impuse de companie.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    Introduceți și actualizați cu exactitate datele în sistemul de gestionare a depozitului (WMS)

    Verificați corectitudinea datelor introduse, inclusiv codurile de produse, cantitățile și datele.

    Procesați mișcările de stoc, atât cele de intrare, cât și cele de ieșire, inclusiv recepții, transferuri și livrări.

    Mențineți evidențe detaliate ale nivelurilor de inventar și ale locațiilor stocurilor.

    Asistați la numărătoarea fizică a stocurilor și reconciliați datele inventarului.

    Respectați politicile și procedurile companiei legate de introducerea datelor și păstrarea evidențelor.

    Cerințe:

    Familiaritate cu ERP/WMS (Sisteme de Gestionare a Depozitului)

    Atenție sporită la detalii și precizie.

    Abilitate în introducerea datelor și utilizarea sistemelor informatice (WMS)

    Capacitatea de a lucra eficient și de a respecta termenele limită.

    Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală.

    Experiența într-un mediu de depozit, în special cu produse proaspete și congelate, este preferată.

    Alte informatii

    Salariu:

    Pachet salarial atractiv

    Bonus de perfomanță

    Tichete de masă: 35 RON/zi

    Programul este de 8 ore, de luni până vineri, în doua schimburi.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (8)