Merchandiser MM + SM

Angajator: Compania Indiilor Orientale (CIO)
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 05.10.2024

    La CIO ai mai mult decât un loc de muncă. Aici este locul în care ne jucăm pentru a schimbă jocul, pentru a aduce arome din toate colțurile lumii în bucătăria fiecărui român și pentru a arăta lumii că fără sare și piper, viața nu are gust.

    Cerinte

    - Minimum studii medii finalizate;
    - Experienţă în vânzări FMCG, de preferat categorii de produse FOOD;
    - Experiență în comerțul tradițional - colaborarea cu distribuitorii zonali ︃︌︅︍︊️︌️︂︆︄︅︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎/ comerț en-gross / rețele LKA;
    - Cunoașterea rețelelor comerciale din zona de interes și a distribuitorilor de FOOD;
    - Cunoștinte de operare PC - Excel și permis de conducere categoria B (minimum 3 ani);
    - Persoană responsabilă, cu bune abilități de comunicare, atentă la detalii, orientată spre soluții și rezultate;
    - Disponibilitate pentru deplasări în zona alocată (peste 60% din timp)

    Responsabilitati

    - Realizarea activități de mercantizare a produselor in magazinele din comerțul tradițional, respectiv IKA pe județele arondate, conform routingul agreat;
    - Asigură aprovizionarea permanentă a rafturilor cu toate produsele CIO existente în depozitul magazinului;
    - Asigură maximum de prezență, vizibilitаte, impаct și accеsibilitate pеntru toatе produsele CIO;
    - Verifică termenele de valabilitate ale produselor și le expune în funcție de termenele de valabilitate (metoda FEFO);
    - Controlează existența etichetelor de preț la raft pentru fiecare produs în parte și completează unde este cazul;
    - Evaluează stocul și recomandă propunere de comandă pentru asigurare stoc optim (evitare situații OOS).

    Alte informatii

    Ce oferim:

    - Un mediu de lucru dinamic și oportunități de dezvoltare în carieră;
    - Suport din partea echipei și resursele necesare pentru a excela;
    - Contract de muncă pe perioadă nedeterminată de timp;
    - Pachet salarial motivant (include bonusuri de performanță);
    - Mașina, telefon de serviciu + laptop;
    - Program de induction personalizat;
    - Prime de sărbători;
    - Periodic, pachete cu produsele companiei.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu

    Baia Mare,

    Alba Iulia, Baia Mare,

    Aplica fara CV
    Baia Mare, Oradea, Satu-Mare,

    Vezi job-uri similare (5)